Obecnie 216 forumowiczów jest online
Obecnie 216 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Różne dane konwersji

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

Porównuje konwersje z tymi ze sklepu internetowego i analytics i mam takie zamówienia, które w analytisc widnieją, jako te z płatnego kliknięcia (kampanii), natomiast te same kliknięcia w prestashop przypisane jest do kliknięcia bezpośredniego/niepłatnego??

Ania

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Różne dane konwersji

Wschodząca Gwiazda
W Google Analytics we wszystkich raportach oprócz raportów ścieżek wielokanałowych obowiązuje model atrybucji ostatnie kliknięcie niebezpośrednie.
W praktyce oznacza to, że konwersja zostanie przypisana do ostatniego znanego źródła.
Czyli jak ktoś kliknął w reklamę, a następnie wszedł na stronę poprzez bezpośrednie wpisanie adresu w przeglądarce (lub w jakikolwiek inny sposób, który oznacza wejście bezpośrednie) to konwersja zostanie przypisana do płatnego kliknięcia.
Więcej o modelach atrybucji znajdziesz tutaj:
https://support.google.com/analytics/answer/1662518?hl=pl
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
ok, to rozumiem ale w sklepie mamy ustawioną funkcje zliczania konwersji po 7 dniach od kliknięcia w reklamę (jak ktoś dziś kliknie w reklamę a za np 6 dni dokona zakupu z bezpośredniego wejścia, to zostanie przypisany do płatnego kliknięcia). Dlatego nie rozumiem, jak to możliwe, że niektóre kliknięcia w analytisc przypisane są jako płatne a w sklepie już jako bezpośrednie wejścia.

Wschodząca Gwiazda
Ale jeśli ktoś dzisiaj kliknie w reklamę, a kupi za 14 dni z wejścia bezpośredniego to w sklepie będzie to już konwersja z wejścia bezpośredniego, a w Analytics dalej zostanie to przypisane jako płatne.
Żeby to skorelować musiałabyś w Analytics w Ustawieniach usługi zmienić Limit czasu kampanii (w Informacje o śledzeniu) również na 7 dni.
Tomasz Ciepłucha

Różne dane konwersji

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

O, widzę, że limit czasu kampanii mam ustawiony na 6 miesięcy, więc to co mówisz by się zgadzało. Nie wiedziałam, że analytisc też jest limit czasu kampanii. Dziękuję za pomoc.

Różne dane konwersji

Wschodząca Gwiazda

6 miesięcy to domyślne ustawienia.

Zmieniając na 7 dni (czy na inny krótszy okres) licz się ze zwiększeniem ruchu z kanału (direct)/(none).

Tomasz Ciepłucha