Obecnie 433 forumowiczów jest online
Obecnie 433 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing dynamiczny - czy dla każdej z branż?

Student ✭

Witam,

Czy remarketing dynamiczny może być używany dla każdej z branż? Przykładowo mam klienta z branży deweloperskiej, nie ma możliwości kupna mieszkania on-line i jestem ciekaw, czy jest możliwość implementacji remarketingu dynamicznego?

Tylko tutaj najlepiej by się sprawdziło tylko remarketing pod kątem lokalizacji, czyli np. użytkownik przegląda lokalizacją A oraz B, to wyświetlają się mu one w postaci banera śledzącego - czy jest to możliwe?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Piotr S
czerwca 2016

Dot.: Remarketing dynamiczny - czy dla każdej z branż?

Wschodząca Gwiazda
1 Nie wiem czy prócz id nie są niezbędne jeszcze:
listing_pagetype
listing_totalvalue
ja robiłem dla wszystkich 3 więc nie wiem czy dla samego id zadziała.
2 Tak
3. Nie wiem Emotikon: Bardzo szczęśliwy, nie robiłem czegoś takiego
4 Ja sie posługuje grupami stworzonymi przez google dla remarketingu dynamicznego - do tego tez zapewne służy pagetype, żeby google wiedziało jaki rodzaj stron dane ciasteczko przegląda i również na podstawie tego decyduje co pokazać w danej reklamie.
5 tak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
Tak, dla nieruchomości możesz zastosować remarketing dynamiczny, ale feed ładujesz przez firmową bazę danych, a nie GMC.
Natomiast jeżeli chcesz mieć tylko podział na dwa bannery, że ktoś widzi inwestycje w lokalizacji A to pokazuje mu sie baner z lokalizacją A, a jak był na stronie B to widzi B to remarketing dynamiczny nie jest konieczny, wystarczy posegementować odbiorców odpowiednio.

Student ✭
Maciej, a jaki najprostszy sposób takiej implementacji byś zrobił? Bo generalnie trochę teraz jestem zagubiony w temacie, i nie wiem jak otagować witryne - czy poprzez GTM, czy ręcznie?

Czy lepszy jest remarketing dynamiczny AdWords czy Analytics?

Najlepszy Współtwórca
Maciek możesz rozwinąć bardziej temat remarketingu dynamicznego i feeda? Czy feed jest dokładnie tak samo skonstruowany jak w przypadku wrzucania na GMC, czy wygląda inaczej? Zasady uzupełniania są takie same? Jak może wyglądać taka reklama? Czy mogę ją utworzyć z galerii reklam jak klasyczną reklamę remarketingu dynamicznego?
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Piotrze, ale jaki sposób wybierasz? Dynamiczny remarketing czy tradycyjny ale z segmentami?

Dominik, to działa tak samo(reklamy z galerii), tylko źródłem danych nie jest GMC a firmowe bazy danych, specyfikacje pliku znajdziesz tutaj https://support.google.com/adwords/answer/6053288?hl=pl&ref_topic=3180758
Kod na stronie też będzie nieco inny niż dla ecommerca, ale to jak wybierzesz na koncie adwords ze chcesz tworzyc kampanie dla nieruchomości to system Ci pokaże jak ma wyglądać kod.

Najlepszy Współtwórca
dzięki Maciek
Dominik Myślak

Student ✭
Chciałbym spróbować dynamiczny, segmentowy robię ale jednak chciałbym przejść na wyższy level - nawet dla samego sprawdzenia się Emotikon: Szczęśliwy

Generalnie na razie poczytałem dużo poradników i sprawdź mnie - jeśli się myle i źle myśle.

1. uaktualniam kod podstrony dla każdej inwestycji tak, że kazda ma inny listing_id
2. tworzę plik .csv na podstawie szablonu branżowego nieruchomości
3. w analyticsie tworze niestandardowy wymiar, który to będzie właśnie listing_id (po co jest on tworzony?)
4. tworzę grupy remarketingowe dla remarketingu dynamicznego
5. spinam wszystko w całość i tworzę kampanie w google adwords

I takie poboczne pytanie -listing_pagetype jest po co? Co to zmienia, czy dana osoba jest na stronie home, search czy cart?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Piotr S
czerwca 2016

Wschodząca Gwiazda
1 Nie wiem czy prócz id nie są niezbędne jeszcze:
listing_pagetype
listing_totalvalue
ja robiłem dla wszystkich 3 więc nie wiem czy dla samego id zadziała.
2 Tak
3. Nie wiem Emotikon: Bardzo szczęśliwy, nie robiłem czegoś takiego
4 Ja sie posługuje grupami stworzonymi przez google dla remarketingu dynamicznego - do tego tez zapewne służy pagetype, żeby google wiedziało jaki rodzaj stron dane ciasteczko przegląda i również na podstawie tego decyduje co pokazać w danej reklamie.
5 tak

Student ✭

2016-06-28 11_09_01-Tworzenie atrybutów remarketingu dynamicznego - Analytics - Pomoc.png

Chyba jest to opcjonalne właśnie Emotikon: Szczęśliwy

Ok, chyba na poczatek wszystko wyjaśniłes, dzięki Maciej! Emotikon: Szczęśliwy