AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 242 forumowiczów jest online
Obecnie 242 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing dynamiczny a zdjęcia

Student ✭

Witam

Chciałam stworzyć swój pierwszy remarketing dynamiczny. Bardzo proszę o informację jak sprawa wygląda ze zdjęciami. Czy są one zaczytywane ze strony czy też muszę stworzyć baner dla każdego z produktów?

Jeśli ktoś ma jakąś prostą instrukcję jak taki remarketing utworzyć będę wdzięczna Emotikon: Szczęśliwy

Czytając wskazówki AdWords wydaje mi się to dość skomplikowane.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Magdalena K
maja 2017

Najlepszy Współtwórca

@Magdalena K możliwe, że będziesz potrzebowała pomocy programisty by wdrożyć kod remarketingu dynamicznego

https://support.google.com/adwords/answer/3103357?hl=pl

Nie musisz tworzyć bannerów. Szablony bannerów są dostępne nakoncie AdWords w Galerii Reklam. W odpowiednie miejsca będą zaciągane zdjęcia Twoich produktów - jeśli wszystko dobrze skonfigurujesz.

Przeczytaj czego potrzebujesz, by w ogóle skorzystać z remarketingu dynamicznego https://support.google.com/adwords/answer/3124536?hl=pl

Na pewno muisz mieć feed (plik z produktami), który dodajesz do Merchant Center.

A tutaj jak utworzyć swoją pierwszą kampanię remarketingu dynamicznego https://support.google.com/analytics/answer/3457241?hl=pl

I podstawowe pytanie. Czy na pewno chcesz utworzyć kampanię remarketingu dynamicznego, czy klasyczną kampanię remarketingową.

Czy chcesz by Twoja reklama graficzna śledziła osoby, które odwiedziły Twoją stronę, czy też konkretną sekcję Twojej strony? Tu wystarczy klasyczny remarketing - prostszy do wdrożenia.

Czy może chcesz by na reklamie były produkty, które widziały soby, które odwiedziły Twoją stronę, czy też konkretną sekcję Twojej strony? Tu mówimy o remarketingu dynamicznym - trudniejszy do wdrożenia.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Magdalena K
maja 2017

Najlepszy Współtwórca

@Magdalena K możliwe, że będziesz potrzebowała pomocy programisty by wdrożyć kod remarketingu dynamicznego

https://support.google.com/adwords/answer/3103357?hl=pl

Nie musisz tworzyć bannerów. Szablony bannerów są dostępne nakoncie AdWords w Galerii Reklam. W odpowiednie miejsca będą zaciągane zdjęcia Twoich produktów - jeśli wszystko dobrze skonfigurujesz.

Przeczytaj czego potrzebujesz, by w ogóle skorzystać z remarketingu dynamicznego https://support.google.com/adwords/answer/3124536?hl=pl

Na pewno muisz mieć feed (plik z produktami), który dodajesz do Merchant Center.

A tutaj jak utworzyć swoją pierwszą kampanię remarketingu dynamicznego https://support.google.com/analytics/answer/3457241?hl=pl

I podstawowe pytanie. Czy na pewno chcesz utworzyć kampanię remarketingu dynamicznego, czy klasyczną kampanię remarketingową.

Czy chcesz by Twoja reklama graficzna śledziła osoby, które odwiedziły Twoją stronę, czy też konkretną sekcję Twojej strony? Tu wystarczy klasyczny remarketing - prostszy do wdrożenia.

Czy może chcesz by na reklamie były produkty, które widziały soby, które odwiedziły Twoją stronę, czy też konkretną sekcję Twojej strony? Tu mówimy o remarketingu dynamicznym - trudniejszy do wdrożenia.

Dominik Myślak

Student ✭

@Dominik Myślak chodzi mi o remarketing dynamiczny Emotikon: Szczęśliwy

Bardzo dziękuję za wszystkie informację. W razie problemów zgłoszę się Emotikon: Mrugający

Najlepszy Współtwórca

Jak tylko będziemy umieli, to pomożemy Emotikon: Mrugający

Dominik Myślak

Dot.: Remarketing dynamiczny a zdjęcia

Student ✭ ✭ ✭

Podbijam wątek, bo mam mały problem z reklamą dynamiczną. 

@Dominik Myślak napisałeś:

Tak chyba nie jest do końca. Dla kampanii rekarketingu dynamicznego (opartego o plik), podczas tworzenia Reklamy Elastycznej w Galerii Reklam, panel Adwords dla wymaga tak czy inaczej dodania obrazka (do reklamy dynamicznej). Jak nie dodamy obrazka to nie zapiszemy reklamy.

Po dodaniu obrazka i logo zapisujemy reklamę i wtedy mamy dostępny podgląd dynamicznych reklam elastycznych. W podglądzie widzimy jak będą wyglądały nasze reklamy remarketingu dynamicznego dla różnych opcji:

• dynamiczne reklama natywna - tu widzimy obrazek zaciągnięty z pliku
  • obraz dynamiczny - j.w.
  • tekst dynamiczny - j.w.
  • natywna - tu niestety widzimy obrazek dodany do reklamy (ten którego adwords wymagał, bo nie chciał przepuścić dalej)
  • plik graficzny - znowu ręcznie dodany obrazek
  • tekst - sam tekst reklamy bez żadnego zdjęcia.

I tu pojawia się problem, bo jeśli reklama typu NATYWNA oraz PLIK GRAFICZNY wyświetla się razem z pozostałymi typami reklam, to wtedy teoretycznie dla każdego jednego wpisu w pliku z bazą danych musimy tworzyć oddzielną reklamę z indywidualnym obrazkiem, co kładzie na kolana całą ideę remarketingu dynamicznego.

Druga opcją jest dodanie uniwersalnego bannera i mam wrażenie, że o tym pisała @Magdalena K

Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

Najlepszy Współtwórca

Jakub kiedyś działało to inaczej - w Galerii reklam miałeś innego typy reklamy i tam zaciągały się grafiki z pliku. Teraz jak widzisz Emotikon: Szczęśliwy

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Czy jako reklamodawca mam wpływ na to w jaki sposób prezentowane są zdjęcia produktów? Chodzi o to, żeby było widać cały produkt, a nie wycięty środek - tak jak pasuje do reklamy. Mowa o remarketingu produktowym dynamicznym.

Na Facebooku tą opcję zmienia się w ustawieniach katalogu, w AdWords wydaje się, że gdzieś widziałem, ale nie mogę teraz znaleźć.