Obecnie 188 forumowiczów jest online
Obecnie 188 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Raport błędów z mojej strony.

Nowicjusz ✭ ✭

Witam dostałem od firmy z którą współpracuje raport z błędami:

Błąd kodowania (podwójne kodowanie UTF-8) w atrybucie title i mpn.

Nieznana wartość "google product category" 

Brak zlecenia atrybutu: image link

Szczerze mówiąc jestem w tym zielony i prosił bym o pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Są to błędy po diagnostyce feeda - tzw. pliku z produktami.

Zapewne robicie kampanie Zakupów Google.

Błąd kodowania musisz rozwiązać z programistą.

Google Product Category to kategoria Google, którą należy nadać każdemu produktowi. System jak widzisz wykrył nieznaną wartość, więc zapewne nie wykrył tej wartości bądź jest ona błędnie uzupełniona.

image link to link do zdjęcia - dosyć ważny element kampanii Zakupów Google.

Kilka pytań:

Na jakim silniku masz sklep?

Czy korzystacie z jakiejś gotowej wtyczki Merchant Center?

Więcej o wytycznych odnośnie feeda znajdziesz tutaj https://support.google.com/merchants/answer/7052112?hl=pl

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Sklep stoi na PrestaShop 1.6.1.1. Co do wtyczki to facet który to robi wysłał mi taki link:

http://addons.prestashop.com/pl/porownywarki-cen/23831-google-shopping.html. A jesteś mi w stanie jakiś poradnik podesłać czy mniej więcej wyjaśnić jak to zrobić bo sam się wszystkim zajmuje na stronie.

Najlepszy Współtwórca

Przeczytaj najpierw dane z artykułu jaki wkleiłem powyżej. Są to atrybuty jakie wysyłasz d Merchant Center - to pozwoli Ci zrozumieć co jest wymagane, a co możesz po prostu dodać do feeda.

Problemy jak ten Twój z linkami do zdjęć, możliwe, że są problemami indywidualnymi i należy rozwiązać je we własnym zakresie z programistą. Problem może okazać się również banalnie prosty, ale nie mając podglądu w sklepie ciężko Ci doradzić co może być przyczyną - współpracuj z Panem, który robi Ci kampanię Zakupów Google. Nadaj mu uprawnienia w sklepie, aby mógł sprawdzić co jest do poprawienia i niech Ci wskaże jak to zrobić.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Wielkie dzięki Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭

Witam dostałem dostęp do błędów ale nic mi to nie mówi... wiem że chodzi o kodowanie ale jak to poprawić to nie mam pojęcia a osoba która się ze mną kontaktuje nie bardzo też wie jak pomóc.

Najlepszy Współtwórca

Bardziej chodziło mi o dostęp dla osoby, która ma Ci poprowadzić kampanie AdWords do Twojego sklepu, by mogła Ci podpowiedzieć jak poprawić pozostałe błędy.

Co do błędnego kodowania, to przy ilu produktach jest ten komunikat? A ile w sumie produktów masz w feedzie? Dodatkowo po kliknięciu w cyferkę (przy danym problemie) sprawdzisz, których produktów to dotyczy i może uda się zdiagnozować problem.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Właśnie ta osoba mi każe poprawić błędy a ja się na tym nie znam. Błąd jest przy 307 produktach na 23tys. Wszędzie jest błąd w title i obstawiam polsie znaki.

Najlepszy Współtwórca

Kodowanie to jeden z błędów. Miałeś ich więcej.

Natomiast osoba, która "każe" Ci coś zrobić, powinna również (przynajmniej przy części błędów) pomóc / wytłumaczyć jak je poprawić (To moje zdanie) - nie jestem programistą więc również nie pomogę odnośnie kodowania.

Od tego jakie dane zostaną przesłane do feeda, zależy jak dobra będzie kampania, więc zależy mi na tym, by dane były uzupełnione jak najlepiej - dlatego pomagam przy poprawianiu błędów i jak najlepszej organizacji produktów/kategorii w sklepie.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Facet powiedział że jutro ze mną siądzie i będziemy rozwiązywać problemy Emotikon: Szczęśliwy może coś z tego będzie Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca

i o to chodziło Emotikon: Szczęśliwy     powodzenia!

Dominik Myślak