Obecnie 164 forumowiczów jest online
Obecnie 164 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Produkty mimo akceptacji nie wyswietlają się

Nowicjusz ✭

Mam niecałe 7 k produktów zaakceptowanych w Merchant Center, w panelu AdWords po stworzeniu kampanii produktowej wszystkie są widoczne, ale problem w tym, że aktywowałam kampanię 3 dni temu i produkty dalej się nie wyświetlają. Jaki może być tego powód?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Produkty mimo akceptacji nie wyswietlają się

Wschodząca Gwiazda
A jak masz skonstruowane tytuły produktów, może są słabo wyszukiwane i dlatego mają problem z wyświetleniami?

Bo jak rozumiem sama kampania również jest zaakceptowana , nie ma błędów żadnych?

Magister ✭ ✭ ✭
Ja w tej sytuacji sprawdziłbym:
- stawkę. Podziel produkty na grupy i dla części z nich spróbuj podnieść stawkę. Jeśli produkty to znane marki, to konkurencja może po prostu dać wyższe stawki
- stan kampanii/grupy reklam - czy nie jest wstrzymane na jakimś poziomie, czy jest kierowana na całą Polskę czy np. tylko na jedną małą miejscowość
- okres, za który wyświetlasz statystyki (najgłupsze, ale sam kiedyś dałem się "nabrać" na dane sprzed tygodnia, bo nie spojrzałem jaki mam ustawiony zakres dat).
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭

@Paulina tytuły są bardzo dokładne, też myślałam że problem może w tym tkwić, ale sprawdziłam i konkurencja też wyświetla się na takie nazwy. Kampania jest w 100% zaakceptowana, wczoraj poprawiałam feeda z danymi bo miałam kilkadziesiąt produktów niezaakceptowanych i sądziłam że w tym może tkwić problem - ale teraz wszystkie są zaakceptowane i dalej nic.

@Marek B grupy reklam ogarnęłam, stawkę też i wierz mi, też sprawdziłam zakres dat bo też się kiedyś "nabrałam" Emotikon: Bardzo szczęśliwy

A istnieje taka możliwość, że mimo akceptacji dane nie są zaciągnięte przez Google i trzeba jeszcze cierpliwie czekać, aż w końcu reklamy się wyświetlą?

Wschodząca Gwiazda
U mnie reklamy ostatnio po akceptacji pliku ruszyły dopiero po 2 dniach. Skoro modyfikowałaś plik wczoraj to poczekaj jeszcze chwilę.

Jeśli ustawiłaś kampanie to produkty są zaciągane. Czyli to jest raczej poprawnie skonfigurowane.

Jeśli nie masz z konta żadnych informacji o zawieszeniu lub problemach z produktami to pozostaje zaczekać.

Nowicjusz ✭
A tak z ciekawości - ta kampania, która ruszyła Ci po 2 dniach miała dużą ilość produktów?

Nowicjusz ✭

Podepnę się trochę pod temat.

Tworzę dopiero pierwszą kampanię. W GMC mam aktywne ok. 40% produktów. Czy dla nich mogę już stworzyć kampanię w Adwords, czy muszę czekać, aż wszystkie będą aktywne?

Pytam, ponieważ stworzyłem kampanię, ale nie ma w niej produktów. A może po prostu powinienem trochę poczekać, aż produkty dołączą do adwords?

Pozdrawiam

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Marcin - produkty dociągną się do AdWords, a przynajmniej mi zawsze się dociągały. Musisz po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Działanie kampanii nie może zależeć od tego, czy w GMC masz wszystkie produkty już aktywne, bo to jest bardzo rzadka sytuacja. Szczególnie na początku budowania kampanii i wysyłania produktów do GMC pojawiają się błędy w długości nazwy, kodowaniu danych czy też ich poprawności, a w trakcie trwania kampanii może się np. zdarzyć odrzucenie produktu ze względu na różnicę w dostępności/cenie wysłanej do GMC i rzeczywistej (im większa ilość produktów i im rzadziej aktualizowany plik tym więcej tego typu różnic).

Kampania działa więc na produktach, które są aktywne w GMC a pozostałe produkty mogą do niej dołączyć.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wschodząca Gwiazda
@ Marcinie tu Marek ma rację, w twoim przypadku cierpliwość niestety jest konieczna.

@Patrycja, w moim przypadku plik zawierał 3 produktyEmotikon: Szczęśliwy to była mini kampania, ale nie było z tym problemu. Teoretycznie wystarczy jeden produkt i kampania rusza - byle by plik był dobrze przygotowany i nie miał błędów.

Nawet jeśli w pliku masz 7000 produktów i wystawionych masz tylko 6000 (zatwierdzonych) to kampania powinna zadziałać normalnie.

Nowicjusz ✭

Paulino i Marku - dziękuję za odpowiedź. W takim razie cierpliwie będę czekałEmotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam

Marcin

Nowicjusz ✭
Plik na pewno jest dobrze przygotowany, po prostu pierwszy raz zdarzyła mi się sytuacja w której kampania tak długo nie potrafi ruszyć z miejscaEmotikon: Szczęśliwy
No ale cóż, dziękuję Wam bardzo za podpowiedzi, mi też nie pozostało nic tylko czekać Emotikon: Szczęśliwy