Obecnie 232 forumowiczów jest online
Obecnie 232 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Produkt nie wyświetla się

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

Od kilku miesięcy korzystam z kampanii produktowych i mam taką dziwną sytuację cały listopad miałem w ofercie jeden produkt który wyświetlał się bez żadnych problemów, na sklepie skończył się stan produktu, ale po dwóch godzinach Poprawiłem tą sytuację i Zwiększyłem stan ale od tego czasu produkt przestał się wyświetlać w reklamach czym to może być spowodowane ? A to już trzeci dzień

Na koncie merchant wszystko jest OK

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: kry b
grudzień

Dot.: Produkt nie wyświetla się

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

W takim razie odszukaj ten produkt za pomoca Item ID:

1.png

Gdy go otworzysz zobaczysz jego wlasciwosci. Na dole strony bedzie informacja o dostepnosci:

2.png

Jesli tam tez jest niedostepny to kliknij link i sprawdz czy na stronie docelowej dostepnosc jest prawidlowa.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Hej,

Zerknij w AdWords jakie masz CPC dla tego produktu.

Porównaj też ile płaciłeś historycznie za kliknięcie.

Przypuszczam, że stawka będzie za niska (jeśli nie ma żadnych błędów w Merchant Center).

Dodatkowo sprawdź czy dostajesz jakiekolwiek wyświetlenia czy może 0?

Daj znać. 

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭

Właściwie to ja nic nie zmieniłem w kampanii, ponieważ tylko na sklepie z 0 produktów dałem 20, stawki i wszystko pozostało bez zmian

Próbowałem nawet stawkę podnieść dwukrotnie, nic nie dycha 0 wyświetleń

Za listopad Cpc 0,55zl

Do tej pory jeżeli produkty w sklepie Był 0 owszem oferta znikała, ale po aktualizacji stanu, właściwie po dwóch godzinach było wszystko jak poprzednio

merchant nie pokazuje żadnych błędów

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Powiedz mi trochę więcej o samej kampanii.

Ile tam jest aktywnych produktów?

Wszystkie inne dostają wyświetlenia/kliki i tylko ten jeden przestał działać?

Nowicjusz ✭ ✭

Kampania ogólnie zawiera około 100 produktów

Podzielona jest na mniejsze grupy produktowe

Część w grupie tylko po jednym produkcie Żeby Mimo wszystko lepiej panować nad słowami kluczowymi i ewentualny wykluczanie ich

Konkretnie w tej grupie Miałem trzy produkty, są to krzesła toaletowe Każdy produkt był ustawiony z inną stawką mają inne troszkę tytuły, ponieważ każde z nich wyświetlało się troszkę inaczej podanymi słowami kluczowymi. Na produkcie która na produkcie który zniknął była najwyższa stawka, Pozostałe wyświetlały się ale na niższych pozycjach

Nowicjusz ✭ ✭

Właśnie sprawdzam dokładniej merchant Center i okazuje się że przy tym produkcie mam stan jako niedostępny produkt ale na stanie sklepu już od kilku dni jest ustawione jako 20 szt Dlaczego w pliku nie zostało zaktualizowane skoro ostatnia aktualizacja grudnia o 1:00 w nocy?

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

W takim razie pobierz ostatnio dodany feed z Merchant Centre i zobacz co masz w kolumnie availability przy tym produkcie.

Nowicjusz ✭ ✭

Przepraszam ale nie za bardzo wiem gdzie mam tego szukać/?

Domyślam się, że może to być spowodowane tym że system sklepu nie zaktualizował pliku?

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Używam angielskiej wersji, ale mam nadzieję, że to ci pomoże:

Bez tytułu.png

Nowicjusz ✭ ✭

Ostatnie aktualizacje mam tak jak pisałem wcześniej 3 grudnia O 1:00 w nocy, bo tak mam ustawione że codziennie o 1:00  aktualizuje

3 gru 2017 01:00:00 CET

Myślę że to będzie jakiś problem może ze sklepem może tam nie zaktualizowało pliku który zasysa

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Chodziło mi o to, że pobierając plik z Merchant Centre możesz otworzyć ostatnią przesłaną wersje Feedu. W ten sposób zobaczysz czy dostępność produktu, którą wygenerował twój sklep była odpowiednia.

Powodzenia.

Nowicjusz ✭ ✭

Przepraszam wcześniej umknęły mi te kropeczki myślałem że chodzi tylko o datę właśnie pobrałem plik i odszukalem produkt który ma parametr <g:availability>in stock</g:availability>

Wydaje sięm że to oznacza, że Produkt dostępny...

Pokazuje W Merchant Center "Dostępność' jako niedostępny?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: kry b
grudzień

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

W takim razie odszukaj ten produkt za pomoca Item ID:

1.png

Gdy go otworzysz zobaczysz jego wlasciwosci. Na dole strony bedzie informacja o dostepnosci:

2.png

Jesli tam tez jest niedostepny to kliknij link i sprawdz czy na stronie docelowej dostepnosc jest prawidlowa.

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

Bardzo dziękuję za pomoc Widzę że dzisiaj wróciło do normy i produkt jest już aktywny ale będę wiedział na przyszłość Gdzie szukać problemu

Pozdrawiam

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Google uczy cierpliwości Emotikon: Szczęśliwy

Czasem tak niestety jest, że z kilku podobnych produktów, tylko jeden jest promowany przez Google i ciężko rozgryźć dlaczego.

W Twoim przypadku warto upewnić się, czy w feedzie są aktualne dane jak podpowiedział Krzysztof.

Z drugiej strony, jeśli jesteś pewny, że sklep aktualizuje feed i zmieniłeś dostępność, to wystarczyło w Merchant pobrać feed ręcznie - Pobierz teraz bądź Przetwórz plik danych ponownie - i dać chwilę systemowi, żeby przeanalizował zmiany.

Screen Shot 12-04-17 at 12.35 PM.PNG

Dominik Myślak