Obecnie 265 forumowiczów jest online
Obecnie 265 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z nowym typem kampanii produktowej GMC

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,

w dniu wczorajszym uploudowałam nowe feedy do Google Merchant Center. Nowy feed dostosowany jest do nowego typu kampanii produktowych. Został dodany jeden custom_label_0. Ściągająć feeda z GMC sprawdziłam, że nowy feed uploudował się bez problemu, kolumna custom_label_0 jest w feedzie widoczna i uzupełniona. Po uploudzie na koncie AdWords wykorzystałam narzędzie do automatycznej zmiany starego typu kampanii PLA na nowy typ kampanii produktowej dla USA i UK. W tym momencie testuję nowy typ kampanii dla USA, w związku z tym stary typ kampanii został zapauzowany. Wchodząc w nowy typ kampanii produktowej dla USA w zakładce Products dodałam do kolumn atrybut custom_label_0 i niestety nie pojawia mi się tam żadna wprowadzana wartość (mam widoczną jedynie kreseczkę -). Wygląda to tak jakby nowy feed nie został w ogóle 'zaciągnięty' przez AdWords i bazował nadal na starym feedzie.

Co mogę zrobić aby to nowy feed był wykorzystywany przez AdWords? Nie ukrywam, że "przygodę" z Google Merchant Center rozpoczęłam kilka dni temu i mam nadzieję, że odpowiedź na moje pytanie jest prosta, a ja jedynie nie posiadam wystarczającej wiedzy.

Pozdrawiam

Karolina Lewicka

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Problem z nowym typem kampanii produktowej GMC

Wschodząca Gwiazda
Przy Google Merchant zalecam cierpliwość :-). Jeśli dodałaś dopiero wczoraj nowego feeda, to możliwe, że dopiero za parę dni zobaczysz produkty w kampanii AdWords - jeśli ją poprawnie skonfigurowałaś. Produkty muszą zostać zatwierdzone.
Będzie dobrze, tylko troszku cierpliwości.

Adaśko

Dot.: Problem z nowym typem kampanii produktowej GMC

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Rozumiem. Dziękuję za szybką odpowiedź. W takim razie po weekendzie będę bacznie obserwować te kampanie Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam

Karolina Lewicka