AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 160 forumowiczów jest online
Obecnie 160 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z listą produktów na koncie AdWords

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam serdecznie. 

Poniżej dla lepszego zrozumienia problemy wrzucam skreena za pewien okres. 

Mam taką grupę reklam produktowych z POSZETKAMI. Była ona założona jakiś rok temu. 
Wtedy jeszcze na swoim sklepie internetowym nie mieliśmy poszetek przydzielonych do konkretnego producenta (mieliśmy tylko jednego dostawce). 
Obecnie mamy dwóch dostawców z danej kategorii i chciałem uporządkować sobie tą grupę tzn utworzyć dwie marki i żeby odpowiednie towaru były w odpowiednim miejscu.

Tworzy mi się podkategoria "wszystkie pozostałe w"poszetki" której nie mogę rozbić ponieważ po rozbiciu 
zostaje mi wielka grupa "wszystkie pozostałe",w której jest zbite około 70% całego mojego ruchu w tej kategorii. 
Usuwałem całą tą hierarchię i tworzyłem ją od nowa ale bez zmian. 

Zrzut ekranu 2018-03-30 o 14.29.56 copy.png

Dodam również, że jak utworzyłem nową grupę POSZETEK zupełnie od nowa to powstaje hierarchia idealna taka jak powinna być z rozdzieleniem na dwie firmy, nic nie trafia do "pozostałych" dlatego to dowód, że wszystkie poszetki w sklepie mam dobrze przypisane do tych dwóch producentów. 

Nie chcę jednak tworzyć nowej grupy ponieważ stracę całe dotychczasowe dane i statystyki wypracowanej w tej starej grupie. Jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu? 

Z góry dzięki za pomoc i życzę wszystkim Wesołych Świąt! : )

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Problem z listą produktów na koncie AdWords

Wszechwiedzący ✭

Cześć @Michał S,

Opcja nr 1.

Czy jesteś w stanie dowiedziec sie jakie Item Id chcesz mieć w tej grupie i zapisać je w formię listy?

Jeśli tak to wchodzisz do tej grupy produktów i klikasz ikonkę ołówka (edycji).

Klikasz edycję wielu produktów jak poniżej (używam Angielskiej wersji):

Untitled.jpg

Wklejasz listę Item Id (jeden po drugim) i wszystkie je dodajesz.
Klikasz zapisz i powinno pomóc.

Jeśli nie to pisz, będziemy dalej kombinować.

Wesołych ;-)

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Problem z listą produktów na koncie AdWords

Najlepszy Współtwórca

Ale daną grupę możesz podzielić najpierw na producenta, a potem do każdego producenta pododawać konkretne produkty - nie powinieneś stracić statystyk.

Jeśli dobrze podzielisz wszystko, to Wszystkie pozostałe ustawiłbym na wyklucz.

Dominik Myślak