Obecnie 167 forumowiczów jest online
Obecnie 167 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z kodowaniem feedu

Student ✭

Witajcie,

jestem na etapie tworzenia feedu. Robię go ręcznie w formacie .txt - niewielka baza, coś koło 20 produktów. Kiedy już go stworzyłem i przesłałem to w szczegółach przetwarzania widnieje nieprawidłowy format pliku XML. Problem zniknął kiedy dla testu wysłałem plik z jednym produktem z którego usunąłem polskie znaki diakrytyczne. Co zrobić, że nie musieć zmieniać wszystkich polskich znaków w pliku txt ręcznie?

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Cześć Konrad.

O niebo prościej Ci będzie jak taki plik utworzysz w dokumentach Google. Będziesz miał ładnie wszystko poukładane w kolumnach i nie będziesz miał problemów z kodowaniem itp. Tylko musisz nazwać odpowiednio kolumny.

A teraz jeszcze prościej dotrzeć do szablonu pliku w dokumentach Google co da Ci bazę do uzupełniania feeda:

Screen Shot 11-20-17 at 01.58 PM.PNG

Screen Shot 11-20-17 at 01.59 PM.PNG

Dominik Myślak

Student ✭

Część Dominik,

dzięki za podpowiedź. Czy istnieje jakiś manual jak to zrobić?

Pozdrawiam

Najlepszy Współtwórca

tzn? Zobacz na screeny i pobierze Ci się szablon z nazwanymi kolumnami.

Natomiast możliwe, że nie będzie tam wszystkich kolumn, które mógłbyś dodać do feeda - musisz sobie sprawdzić.

Zerknij na specyfikację feeda https://support.google.com/merchants/answer/7052112?hl=pl

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Student ✭

Arkusz uzupełniony, arkusz przesłany: "Przesyłanie powiodło się. Przetworzone produkty: 20. Miejsce docelowe Shopping: 20/20". W diagnostyce nadal "Brak danych do wyświetlenia." - trzeba czekać czy jeszcze coś trzeba zrobić?

Najlepszy Współtwórca

Musisz cierpliwie poczekać na wynik oceny pliku i jak pojawią się w diagnostyce jakieś problemy, to je próbować rozwiązać.

Pamiętaj, że taka diagnostyka może chwilę potrwać, więc jutro, czy za dwa dni nadal możesz widzieć, że system analizuje feed.

Nie zapomnij o ustawieniu harmonogramu dla feeda, żeby co jakiś czas pobierał go system. Jeśli wiesz, że zmiany nie są dokonywane zbyt często w produktach, to możesz raz na miesiąc. Jak wiesz, że częściej to wedle uznania.

Jest to plik tworzony ręcznie, więc zawsze, gdy wprowadzisz zmiany kliknij pobierz i system zaciągnie Twoje zmiany.

Dominik Myślak