Obecnie 137 forumowiczów jest online
Obecnie 137 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z feedem i Missing images

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć wszystkim,

Głupi, błachy problem, ale trudno znaleźć winowajcę. Mam problem z feedem, który po wrzuceniu do GMC wyświetla mi bład z obrazkiem. Feed wrzucany za pomocą xml.

Formuła obrazka wygląa następująco:

<g:image_link>
</g:image_link>

Co skopałem? bo jedyne co mi przychodzi do głowy to brak dostępu dla któregoś robota Google.
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Problem z feedem i Missing images

Najlepszy Współtwórca

Cześć Patryk,

Wchodziłeś na ten link?

Mi wyświetla się

Screen Shot 01-23-18 at 08.29 PM.PNG

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Tak, bo to fakowy link. Tym się nie sugeruje. Link w oficjalnej postaci działa i prowadzi do obrazka. 

feederror.jpg

Najlepszy Współtwórca

A co zawiera sama grafika? Czy nie ma może znaków wodnych, bądź zbędnych tekstów?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Grafika przedstawia sprzedawany produkt, zero watermarków czy tekstu na obrazku. To nie jest błąd związany z niezgodnością obrazków z wymogami Google, a raczej jego brak widoczności przez niego. W GMC nie jest on widoczny w podsumowaniu produktu.

Nowicjusz ✭

"URL musi być dostępny do indeksacji przez Google" nie masz czasem zablokowanej indeksacji?

Specyfikacja danych produktu:
https://support.google.com/merchants/answer/7052112?visit_id=1-636523781682826562-1083177838&hl=pl&r...

W są wszystkie minimalne wymagania, na pewno nic nie przeoczyłeś?

Najlepszy Współtwórca

Był już taki przypadek na forum, że grafika nie była widziana przez system. Po pewnym czasie problem się sam rozwiązał, ale sugerowałbym zadzwonić do supportu, żeby to sprawdzili.

Dominik Myślak