Obecnie 244 forumowiczów jest online
Obecnie 244 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Prestashop 1.6.17 Problem z importem danych do Google Zakupy

Nowicjusz ✭

Używam bezpłatnego 'oficjalnego' modułu Zakupy Google.

Za pierwszym razem integracja przebiegła pomyślnie, ale minęły ponad 2 miesiące i produkty zaczęły tracić ważność. Wystąpił jakiś błąd i nagle Merchant Google nie nie może połączyć się z moją platformą handlu elektronicznego, aby zaktualizować listę produktów. Dodam, że sklep postawiony na Prestashop. 

Na infolinii powiedziano mi, że po stronie Google wszystko działa poprawnie, że błąd tkwi po stronie Prestashop. Ponieważ docelowa strona z plikiem w tym przypadku www.mojastrona.pl/api żąda wpisania loginu i hasła.

Odłączyłem więc platformę, by znów ją zarejestrować. Niestety teraz nie mam takiej możliwości.

Czy ktoś miał podobne problemy?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Zerknij proszę na ten temat

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Zakupy-Google-i-Merchant-Center/Oficjalny-modul-google-sho...

Spróbuj również użyć innego modułu, bo z tym oficjalnym bywają problemy.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Czytałem,

z tego co dowiedziałem się na czacie Google Pomoc, to na razie nie ma wsparcia dla automatycznego przesyłania danych z Prestashop do Google Merchant. "Google podchodzi do tego bardzo dynamicznie i nie wiadomo kiedy to się zmieni"

Można to zrobić jedynie za pomocą generowania pliku z Presty, ale ten oficjalny podstawowy moduł takiego rozwiązania nie daje.

Po zainstalowaniu bezpłatnego Google shopping flux wygenerowałem plik, następnie przesłałem jednak zawiera pewne błędy.

Poniżej te błędy:

2408 ostrzeżeń
2 WARNING: Brak zalecanego atrybutu lub jest on nieprawidłowy: image link.
Mimo iż produkty bez zalecanych atrybutów zostaną pomyślnie przetworzone, zalecamy dołączenie stosownych atrybutów, jeśli są one dostępne.
Identyfikator elementu Nr wiersza
2476 9 430
3569 18 128
2406 WARNING: Nieznana wartość „google product category”.
Wartość „google product category” musi być rozpoznawalną kategorią produktu w języku treści lub w języku angielskim.
Identyfikator elementu Wartość Nr wiersza
530 Google Category Example > Google Sub-Category Example 17
583 Google Category Example > Google Sub-Category Example 41
586 Google Category Example > Google Sub-Category Example 67
589 Google Category Example > Google Sub-Category Example 94
688 Google Category Example > Google Sub-Category Example 120

Powoli skłaniam się ku płatnym rozwiązaniom. Ale czy dzięki nim proces będzie w pełni zautomatyzowany i oparty o API..?