Obecnie 385 forumowiczów jest online
Obecnie 385 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Plik dla PLA vs plik danych dla remarketingu dynamicznego

Nowicjusz ✭

Witam. Czym różny się plik dla zakupów Google od pliku, który generuje się dla remarketingu dynamicznego?

Czy mogę wykorzystać plik dla kampanii PLA w remarketingu dynamicznym, czy muszę mieć nowy plik?

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Beata G
września 2015

Dot.: Plik dla PLA vs plik danych dla remarketingu dynamicznego

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Produkty z konta Google Merchant Center możesz wykorzystać w remarketingu dynamicznym. Remarketing dynamiczny nie musi natomiast dotyczyć tylko produktów i dlatego możliwe są również inne dane w pliku na potrzeby remarketingu dynamicznego.

Duuużo informacji na temat tworzenia plików na potrzeby remarketingu dynamicznego w innych branżach znajdziesz tutaj: https://support.google.com/adwords/answer/6053288?hl=pl

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭
Sam plik z produktami na potrzeby GMC na pewno nie wystarczy Emotikon: Mrugający
Natomiast plik plus poprawnie dodane w kodzie strony tagi remarketingu dynamicznego powinny przynieść działającą kampanię remarketingową.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Produkty z konta Google Merchant Center możesz wykorzystać w remarketingu dynamicznym. Remarketing dynamiczny nie musi natomiast dotyczyć tylko produktów i dlatego możliwe są również inne dane w pliku na potrzeby remarketingu dynamicznego.

Duuużo informacji na temat tworzenia plików na potrzeby remarketingu dynamicznego w innych branżach znajdziesz tutaj: https://support.google.com/adwords/answer/6053288?hl=pl

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭

Dzięki za odpowiedz. Prześledziłam już pomoc wcześniej. Mam klienta, który chce uruchomić kampanię PLA i remarketing dynamiczny. Kampania dotyczy e-commerce z butami i odzieżą.

Chciałabym ubiec jego pytanie o różnicę pomiędzy tymi dwoma plikami.

Dlatego dla mojej pewności mogę mu spokojnie powiedzieć, że wystarczy mi plik z PLA do uruchomienia tych dwóch kampanii?

Rozwiązanie
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭
Sam plik z produktami na potrzeby GMC na pewno nie wystarczy Emotikon: Mrugający
Natomiast plik plus poprawnie dodane w kodzie strony tagi remarketingu dynamicznego powinny przynieść działającą kampanię remarketingową.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭

ok, dzięki o to mi chodziło Emotikon: Szczęśliwy

Plik dla PLA vs plik danych dla remarketingu dynamicznego

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Pliki z GMC przygotowywane są dla określonych krajów (np. pod kątem waluty lokalnego kraju) - ograniczone do krajów dostępnych w GMC. Plik danych dla remarketingu dynamicznego można kreować dla różnych krajów i walut.