Obecnie 309 forumowiczów jest online
Obecnie 309 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Parametry niestandardowe tagu remarketingowego AdWords - problem

Nowicjusz ✭

Witam wszystkich forumowiczów, 

jestem w trakcie konfigurowania pierwszej kampanii remarketingu dynamicznego AdWords i natrafiłem na nie lada problem. Nie wiem jak wprowadzić wartości niestandardowe ecomm_prodid i ecomm_totalvalue aby zbierały odpowiednie dane ze strony. 

Do strony jest podpięty Analytics i Tag Manager. Tag Assistant pokazuje że tag remarketingowy działa poprawnie, problem w tym, że nie przekazuje parametrów niestandardowych. 

Sklep internetowy dla którego tworzona jest kampania działa na platformie Shoper. 

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w implementacji remarketingu dynamicznego dla tej platformy? 

Z góry dziękuję za pomoc. Emotikon: Szczęśliwy

Dot.: Parametry niestandardowe tagu remarketingowego AdWords - problem

Nowicjusz ✭
Cześć, musisz w kodzie strony podpiąć te dane, do tych zmiennych przypisać cenę i id produktu - na stronie produktu (na innych mogą być puste). Może być potrzebna pomoc programisty albo możesz to zrobić przez JS, niestety nie wiem co jest w kodzie, więc nie mogę Ci pomóc, ale mogę wkleić swój kod, który działa na shoperze https://gist.github.com/rafath/9c536cd311bcad720053

Dot.: Parametry niestandardowe tagu remarketingowego AdWords - problem

Nowicjusz ✭
Rafath dzięki za odpowiedź i podzielenie się kodem. Rozumiem, że powinienem zaimplementować go bezpośrednio na stronie. A w jaki sposób są zbierane przekazywane przez niego dane? Muszę utworzyć tag w Tag Manager?