AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 208 forumowiczów jest online
Obecnie 208 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ostrzeżenie o zawieszeniu konta w związku z jakością danych - ceny

Student ✭

Cześć,

dostaliśmy od Google Merchants Center taką informację:

"Zwróciliśmy uwagę, że Twoje konto Centrum Sprzedawcy o identyfikatorze XXXXX jest niezgodne ze specyfikacją zbiorczego pliku danych Zakupów Google.

Twoje informacje o produktach mogą zostać zawieszone, ponieważ w Zakupach Google niedozwolone są informacje o produktach, w których niedokładne ceny (w związku z problemami z podatkiem VAT): 

Zauważyliśmy, że w przypadku wielu Twoich produktów cena przesłana w danych produktu nie spełnia wymagań dotyczących atrybutu „cena” [price], które są określone w specyfikacji pliku danych o produktach. Zmień dane produktów i odpowiednie strony docelowe w swojej witrynie tak, by podana cena zawierała wszystkie właściwe podatki, takie jak podatek od towarów i usług (VAT), jeśli jest to wymagane w kraju docelowym.

Wymagania dotyczące ceny na stronie docelowej oraz tego, czy musi ona zawierać należne podatki, zależą od kraju docelowego."

Wiem, że ceny w feedzie mam poprawne. Docelowy URL to np. https://alkotester.pl/elektrochemiczne/471-alkomat-al-8000plus-ulepszony-software-sensor-qmol-20-now...

Czy musimy coś zmieniać w kodzie strony? Czy jest to poważne ostrzeżenie? Prowadzimy to konto z tymi feedami od sierpnia zeszłego roku i nigdy nie było grobelnemu z niezgodnymi cenami...

Będę wdzięczna za pomoc!

Pozdrawiam

Paulina

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paulina P
kwiecień

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć @Paulina P,

Na twojej stronie nie ma informacji o tym czy jest to cena brutto czy netto.

To musi być wyraźnie zaznaczone - jak poniżej:

1.jpg

Dodaj tę informację na stronie i zadzwoń do supportu aby potwierdzić wprowadzone zmiany.

Ps. Przycisk dodaj do koszyka według mnie jest niewidoczny.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paulina P
kwiecień

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć @Paulina P,

Na twojej stronie nie ma informacji o tym czy jest to cena brutto czy netto.

To musi być wyraźnie zaznaczone - jak poniżej:

1.jpg

Dodaj tę informację na stronie i zadzwoń do supportu aby potwierdzić wprowadzone zmiany.

Ps. Przycisk dodaj do koszyka według mnie jest niewidoczny.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wschodząca Gwiazda

Na stronie musi być podana cena końcowa czyli brutto. 

Student ✭

Dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam

Student ✭

Dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam,

P.