Obecnie 202 forumowiczów jest online
Obecnie 202 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Oficjalny moduł google shopping dla prestashop - problem z połączeniem

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

Zainstalowałem oficjalny moduł Google Shopping na prestashop 1.6.1.3. Moduł się zainstalował, konto utworzyło lecz nie połączyło konta ze sklepowym API. W API prestashop moduł utworzył klucz dla Google Shopping API Key. Ale po wejściu do Merchant Center > API diagnostic widniejeje tylko komunikat:

Diagnostyka interfejsu API
Interfejs Content API for Shopping pozwala automatycznie przesyłać informacje o produkcie i sprawia, że kupujący mogą łatwiej znaleźć Twoje produkty w Zakupach Google.
Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj dokumentację interfejsu Content API.
Przy próbie wyeksportowania produktów nie pokazuje mi się opcja
Importowanie z platformy handlu elektronicznego: ta metoda jest dostępna tylko w sytuacji, gdy Twoje konto Merchant Center zostało połączone z Twoją obsługiwaną platformą handlu elektronicznego i automatycznie importujesz z niej dane. 
Po wejściu w konfigurację modułu wyświetla mi to: (nie wiem czy coś takiego powinno się wyświetlać dlatego to umieszczam)

google-shopping.jpg

Ktoś wie może w czym jest problem ? Dodam, że cała strona korzysta z certyfikatu SSL.
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

We wtyczce powinieneś móc wpisać numer id konta Merchant center bądź maila logowania do Merchant Center - bądź to i to. Musisz mieć możliwość w jakiś sposób wskazać konkretne konto Merchant, na które będą trafiały dane.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Niestety we wtyczce nie mam takiej możliwości. Wiadomości email również nie dostałem. W platformie handlu elektronicznego również nie mam żadnych podłączonych platform.

Najlepszy Współtwórca

Nie masz jakiejś dokładniejszej specyfikacji przy tym module jak krok po kroku go uruchomić?

Dominik Myślak

Dot.: Oficjalny moduł google shopping dla prestashop - problem z połąc

Nowicjusz ✭ ✭

Instalacja i konfiguracja jest opisana tutaj:

https://support.google.com/merchants/answer/6351218

Moduł pobrałem stąd:

http://addons.prestashop.com/pl/23831-google-shopping.html

Instalowałem i konfigurowałem według tej instrukcji. W niej jest napisane 

Jeśli masz już konto Merchant Center, moduł Google Shopping (Zakupy Google) automatycznie się z nim połączy.

Dalej jest napisane: 

Uwaga: zanim włączysz opcję importowania danych z PrestaShop, musisz połączyć swoje konta Merchant Center i PrestaShop. Możesz skonfigurować tylko jedno importowanie z PrestaShop dla danego kraju.  

Niestety nie ma słowa jak dokładnie połączyć konta.

Najlepszy Współtwórca

Przeszedłeś całą ścieżkę konfiguracji? Kliknąłeś przycisk Otwórz jak wyżej na grafice? Masz założone konto Merchant Center? Masz zweryfikowaną domenę?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Tak. Wszystko tak samo i niestety nic to nie dało. 

Student ✭ ✭ ✭

W tej wtyczce do Presty nie ma żadnej konfiguracji, klikamy jedynie zielony guzik "otwórz" i otworzy się nam kreator tworzenia połączenia merchant-presta. Wypełniamy kolejne kroki i powinno przejść bez problemu. 

Przed przystąpieniem lepiej sprawdź czy w Merchant masz zweryfikowaną domenę.

Po przejściu tego konfiguratora w ustawieniach konta Merchant w sekcji "Łączenie kont / Platforma Handlu Elektronicznego" powinieneś zobaczyć, że jest aktywne powiązanie z Prestashop.

merchant-api.png

Paweł Rabinek

Nowicjusz ✭ ✭

Witrynę mam zweryfikowaną. Po wejściu w moduł i kliknięciu otwórz weryfikuje witrynę i od razu przechodzi do Google Merchant. Lecz w platformie handlu elektronicznego nie mam żadnych podłączonych platform. 

google-shopping-link-1.jpg

Podczas konfiguracji ostatnim etapem jest Weryfikacja Witryny, a na załączonym obrazku poniżej widać, że są jeszcze kolejne etapy które pomija.

google-shopping-link.jpg

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Student ✭

Masz ważnego SSL na stronie sklepu? Jest wymagany więc może przez to nie łączy Ci się prestashop z merchant center. Daj znać

Pozdrawiam
Karol Węgrzyniak

Nowicjusz ✭ ✭

Mam ważny certyfikat SSL do końca 2017r.

Nowicjusz ✭

Witam, udało się w końcu skonfigurować to połączenie, mam ten sam problem.

Nowicjusz ✭ ✭

Niestety nie.