Obecnie 301 forumowiczów jest online
Obecnie 301 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nieuczciwi sprzedawcy na google merchant

Nowicjusz ✭

Mam problem z nieuczciwymi sprzedawcami.

Wielu z nich podaje ceny netto, a najgorsi są Ci którzy świadomie podają ceny jednostkowe produktu, przy zakupie hurtowym. Oba zjawiska są zabronione, zgłaszanie do googla nic nie daje, zero reakcji. Pisałem także na chatcie z pracownikiem googla, widział co się dzieje, także nic z tym nie zrobił poradził mi zgłosić naruszenie zasad. 

Wysłałem to już chyba z 6 razy więc już wiem, że na zgłoszenia naruszeń nawet nikt nie patrzy.

Najlepsze jest  to, że jak na sklepie zmieniłem cenę produktu i nie odpowiadała ona przesłanemu plikowi to w ciągu może 2-3 dni produkt się nie wyświetlał z powodu złej ceny. Czyli bot wychwycił to i zablokował. A w przypadku innych sprzedawców od pół roku cały czas ceny są nieodpowiednie według regulaminu a google nic nie robi.

Czy zna jakiś sposób, żeby google w końcu zareagowało ? 

Student ✭ ✭ ✭

Niestety z doświadczenia wiem, że jest to loteria czy gogle zareaguje czy nie. Pracownicy nie mają praktycznie żadnych kompetencji w tej kwestii oprócz"zgłaszania sprawy do działu technicznego" skąd po około tygodniu dowiadujemy się, że "nic nie da się zrobić".
Ceny netto mogą przejść w przypadku gdy na stronie podane są oba warianty i cena netto jest podana jako cena "główna".

Student ✭ ✭ ✭

Ja bym spojrzał na ten problem od trochę innej strony. Sprzedawcy podając w reklamach cenę netto pozyskują na swoją stronę większy ruch niż inni z cenami brutto. Zaniżoną cenę traktują jako pewien rodzaj reklamy mający zachęcić użytkowników do wejścia na stronę i zakupu u nich.

Jak wiadomo na stronie docelowej musi być spełniona obietnica reklamy, a w tym przypadku tak się nie dzieje. Ta maskarada ma zatem bardzo krótkie nogi, potencjalny kupujący po przejściu na stronę docelową lub najdalej w koszyku dowiaduje się ile ma realnie do zapłacenia. 

Jeżeli omawiani sprzedawcy mają podłączony GA to prawdopodobnie mają bardzo wysokie odrzucenia lub porzucenia koszyka (w zależności od tego, w którym miejscu podają cenę brutto). Użytkowników (kupujących) nie da się tak łatwo oszukać. 

Podsumowując, opisaną przez Ciebie sytuację brałbym raczej za dobrą monetę, nieuczciwi sprzedający prędzej czy później się wykrwawią, ruch nie będzie konwertował a płacić do Google trzeba.