Obecnie 189 forumowiczów jest online
Obecnie 189 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nierównomierne wyświetlanie produktów w kampanii

Student ✭

Witajcie,

Mam pytanie na temat wyświetlanych produktów w kampanii. Mam utworzoną grupę reklamową, gdzie są przypisane 3 modele łóżek, mają takie same max CPC, nazwy zaczynające się na łóżko rehabilitacyjne...

a pomimo to w 90% Google wyświetla tylko jeden model, pozostałe praktycznie pomija.

produkty adwords.png

Wyszukiwane hasła to: łóżko rehabilitacyjne, łóżka rehabilitacyjne, łóżka rehabilitacyjne ceny 

Czy jest jakiś schemat wg którego wyświetlane są produkty, jest jakaś kolejność?

Zauważyłem, że u konkurencji potrafi się wyświetlać nawet po kilka modeli na raz.

Podobny problem mam w innej grupie reklamowej, do której przypisane jest ok 6 modeli produktów a Google wybiera sobie jeden "ulubiony" i tylko on jest promowany.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Nierównomierne wyświetlanie produktów w kampanii

Wschodząca Gwiazda
Algorytm wyświetlania produktów ( ranking ) w kampaniach prosuktowych jest dosyć złożony. Nie tylko max. CPC ma na to wpływ. Pamiętaj, że historia klikalności ( CTR ) ma duży wpływ, opis produktów itp.. Moim zdaniem na początku system wyświetlił twoje produkty na zmianę i wybrał sobie te najbardziej "wartościowy". Dlaczego nie wyświetlają się wszystkie produkty na raz jak u konkurencji ? Prawdopobnie ranking Twoich reklam dla każdego z trzech produktów nie jest wystarczająco wysoki, aby przebić konkurencję. "Starcza siły" aby tylko jeden produkt się wyświetlał i on automatycznie staje się preferowanym produktem ( częściej wyświetlanym ). Adaśko

Dot.: Nierównomierne wyświetlanie produktów w kampanii

Student ✭ ✭ ✭
Tak jak w przypadku innych reklam w sieci wyszukiwania mamy do czynienia z rankingiem, gdyż AdWords jest systemem aukcyjnym. Warto sprawdzić przesyłane dane do Google Merchant Center (tytuł, opis) oraz zobaczyć czy nie można podzielić produktów na jeszcze bardziej złożone grupy. Można też podnieść max CPC dla poprawy pozycji w wynikach.
Pozdrawiam,
Łukasz