AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 114 forumowiczów jest online
Obecnie 114 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Niedziałająca kampania

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć, mam taki dziwny problem. Pierwszy raz uruchamiam zakupy, więc staram się robić wszystko, jak Bóg przykazał, a jednak moje produkty nie są wyświetlane. Połączyłam konto AdWords z Merchant Center, przygotowałam plik i moje produkty mają status aktywny. Utworzyłam kampanię AdWords na produkty. Płatności też podpięte Emotikon: Mrugający A jednak wyświetleń zero w panelu AdWords. Pewnie zrobiłam jakiś banalny błąd, ale nie mogę dojść. Może budżet jest zbyt niski, ale nie mam żadnej takiej informacji w panelu. Czy ktoś miał podobny problem i podpowie mi, jak zweryfikować kampanię? Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc i sugestie. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Natalia K
czerwiec

Niedziałająca kampania

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Zapewne to będize problemem.

Podczas tworzenia kampanii zakupowej należy wybrać konto Merchant Center, z którego zostaną pobrane dane.

Wejdź w ustawienia kampanii i sprawdź, które konto zostało zaznaczone.

Tak czy inaczej trzeba też połączyć odpowiednie konto AdWords.

Zrobisz to w Merchant Center.

Następnie będziesz musiała utworzyc nową kampanię, bo nie ma możliwości zmiany błędnie przypisanego konta Merchant do danej kampanii.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Niedziałająca kampania

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć Natalia,

Kiedy uruchomiłaś kampanię?

Nowe reklamy zakupowe uruchamiają się dłużej niż tekstowe.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Niedziałająca kampania

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Kilka dni temu, 5 co najmniej. Ale teraz widzę, że w połączonych kontach mam poprawne połączenie dla kont dodatkowych, a to główne jest niepołączone, bo pokazuje mi nieodpowiednie konto AdWords. Może tu tkwi problem? 

UPDATE

Połączyłam konto z nadrzędnym moim kontem menedżerskim AdWords do obsługi wszystkich kont, a w dodatkowych połączyłam z konkretnym kontem dla kampanii produktowej. Mam nadzieję, że to rozwiąże problem - o ile te łączone konta działają tak podrzędnie. Będę informować o postępach. 

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Natalia K
czerwiec

Niedziałająca kampania

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Zapewne to będize problemem.

Podczas tworzenia kampanii zakupowej należy wybrać konto Merchant Center, z którego zostaną pobrane dane.

Wejdź w ustawienia kampanii i sprawdź, które konto zostało zaznaczone.

Tak czy inaczej trzeba też połączyć odpowiednie konto AdWords.

Zrobisz to w Merchant Center.

Następnie będziesz musiała utworzyc nową kampanię, bo nie ma możliwości zmiany błędnie przypisanego konta Merchant do danej kampanii.

Niedziałająca kampania

Najlepszy Współtwórca

Sprawdź w Merchant Center, czy masz już zatwierdzone produkty - one nadal mogą być sprawdzane.

Jeśli produkty są już zaakceptowane, to często osoby nie wybierają odpowiedniego zakresu dat i widzą cały czas zero wyświetleń/kliknięć itp. ponieważ w danym okresie po prostu nie działała kampania.

Dominik Myślak

Niedziałająca kampania

Nowicjusz ✭ ✭

Od 6 czerwca mam aktywne produkty, ale po zmianie połączonych kont dzisiaj widzę już pierwsze wyświetlenie Emotikon: Szczęśliwy Dziękuję wszystkim za pomoc Emotikon: Szczęśliwy

Niedziałająca kampania

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Nie ma sprawy i pytaj w razie problemów.

A na przyszłość, jeśli znalazłaś rozwiązanie kilknij "Zaakceptuj jako rozwiązanie".

Edycja: 

@Natalia K w zaznaczaniu rozwiązań chodzi o wybór posta innej osoby, który najbardziej ci pomógł...

Niedziałająca kampania

Nowicjusz ✭ ✭

A, rozumiem... 

Niedziałająca kampania

Wszechwiedzący ✭

To tak na przyszłość Emotikon: Szczęśliwy