Obecnie 236 forumowiczów jest online
Obecnie 236 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Narzędzia do mierzenia pozycji: organic, adwords, shopping

Student ✭ ✭

Chciałbym globalnie spojrzeć na pozycję swoich reklam oraz wyników organicznych.

Czy znacie jakieś narzędzia, które mogą mi w tym pomóc ?

Przykładowo: wpisuję hasło : zabawki firmy x 

Chciałbym otrzymać raport na jakiej pozycji (jaki ranking) mam reklamę tekstową, shopping oraz wynik organiczny.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Grzegorz M
listopada 2016

Wschodząca Gwiazda

Nie wiem, czy takie narzędzie istnieje. Ale poniżej kilka rzeczy, które może Ci się przydadzą.

W AdWords możesz skorzystać z karty Wymiary i widoku "Płatne i bezpłatne wyniki wyszukiwania".

Jeżeli masz połączone konto AdWords z Search Console ten raport pozwoli Ci porównać bezpłatne wyniki wyszukiwania z reklamami tekstowymi.

Z kolei jeśli chodzi o wyszukiwane hasła w kampaniach zakupowych to możesz stworzyć sobie raport niestandardowy w Analytics (kolumna Dostosowanie) wybierając jako wymiar "Położenie boksu reklamowego" i "Wyszukiwane hasło", a jako metryki to, co Ciebie najbardziej interesuje. Przy czym teoretycznie "Położenie boksu reklamowego" jest wymiarem wycofanym, ale wciąż działa.

Niestety nie da Ci to tych samych informacji, co w raporcie w AdWords więc ciężko będzie coś porównywać.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca

Jeśli ktoś zna takowe narzędzie to ja również z chęcią się z nim zapoznam. Emotikon: Szczęśliwy

Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Grzegorz M
listopada 2016

Wschodząca Gwiazda

Nie wiem, czy takie narzędzie istnieje. Ale poniżej kilka rzeczy, które może Ci się przydadzą.

W AdWords możesz skorzystać z karty Wymiary i widoku "Płatne i bezpłatne wyniki wyszukiwania".

Jeżeli masz połączone konto AdWords z Search Console ten raport pozwoli Ci porównać bezpłatne wyniki wyszukiwania z reklamami tekstowymi.

Z kolei jeśli chodzi o wyszukiwane hasła w kampaniach zakupowych to możesz stworzyć sobie raport niestandardowy w Analytics (kolumna Dostosowanie) wybierając jako wymiar "Położenie boksu reklamowego" i "Wyszukiwane hasło", a jako metryki to, co Ciebie najbardziej interesuje. Przy czym teoretycznie "Położenie boksu reklamowego" jest wymiarem wycofanym, ale wciąż działa.

Niestety nie da Ci to tych samych informacji, co w raporcie w AdWords więc ciężko będzie coś porównywać.

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭

A znacie jakieś narzędzie do masowego sprawdzania pozycji fraz kluczowych dla ruchu organicznego ? Np. wpisuję 1000 fraz i chcę mieć dla nich pozycję w w google oraz url.

Najlepszy Współtwórca

Jest wiele takich narzędzi do SEO - ja używam np. stat4seo, ale trzeba zadbać o proxy - system instaluje się na serwerze.

Są również takie, które działają online.

Dominik Myślak