Obecnie 202 forumowiczów jest online
Obecnie 202 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Narzędzia do automatycznego tworzenia pliku danych o produktach

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Rozumiem, że każdy sklep internetowy musi korzystać z dedykowanych rozwiązań, w zależności od skryptu na jakim się opiera. Załóżmy, że mamy do czynienia ze sklepem internetowym opartym na Prestashop. Czy taki plugin https://x13.pl/integracje-prestashop/168-google-merchant-center-google-shopping-xml.html sprawdziłby się przy tworzeniu pliku danych zgodnego z obecnymi wymaganiami GMC? Może ewentualnie ktoś mógłby polecić coś innego. Moja wiedza programistyczna nie pozwala mi niestety na wykorzystanie API GMC, więc w grę wchodzą jedynie gotowe rozwiązania. Wiadomo, że ręczne przygotowanie takiego pliku nie ma większego sensu. Z góry dziękuję za sugestie.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Narzędzia do automatycznego tworzenia pliku danych o produktach

Najlepszy Współtwórca
Moim zdaniem to co wykluczyłeś jest najlepszym rozwiązaniemEmotikon: Szczęśliwy
Tworzenie pliku danych nie powinno ograniczać się tylko i wyłącznie do wykonania zrzutu produktów i ich danych / parametrów do pliku, a w większości przypadków do tego ograniczają się funkcjonalności dodatków.
Nazwy, opisy, zdjęcia i inne parametry będą kopią tego co w sklepie a to nie jest idealne rozwiązanie oraz pozbawia Cię możliwości ingerencji w dowolny element bez jednoczesnej ingerencji w to co wyświetla się na kartach produktu w sklepie.
Spotkałem się z rozwiązaniem elastycznym ale na inną platformę sklepową.
Jeśli masz dużo produktów ale nawet i nie tylko w takiej sytuacji ogranicz je do tych, które generują Ci największą sprzedaż np 20% prod dających 80% przychodu.
Jakość pliku danych ma ogromne przełożenie na sukces kampanii.