Obecnie 280 forumowiczów jest online
Obecnie 280 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Naruszenie zasad reklamowych- znak towarowy Google/Merchant Center itp.

[ Edytowane ]
Magister ✭

Jeszcze jeden kwiatek: http://www.merchantcenter.pl/ Czy ta strona nie stanowi naruszenia?

___________________________________________________________
Otrzymałeś pomoc? Kliknij w gwiazdkę! Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedź eksperta 5verified_user

Dot.: Podszywanie pod Google Adwords - tel: 224 449 225

Najlepszy Współtwórca
Jest tu co najmniej użycie znaku towarowego Google... ciekawa sprawa BKonieczny... ciekawe co na to Karolina
Dominik Myślak

Dot.: Podszywanie pod Google Adwords - tel: 224 449 225

Wschodząca Gwiazda

Koledzy-semici nie róbcie z tego forum "Inkwizycji", jeśli robią dobrą robotę, to ok, jeśli nie to niech ich klienci się wypowiedzą. Niech ten rzuci "kamieniem" pierwszy co choć raz nie miał odrzuconej reklamy Emotikon: LOL

 

Adaśko

Dot.: Podszywanie pod Google Adwords - tel: 224 449 225

Wschodząca Gwiazda
Haa, pewnie, że stanowi naruszenia. Kolega pokusił się kiedyś na podobną stronę i szybko Google go wyśledziło i kazało zdjąć stronę z sieci.

I tu nie chodzi o to czy są dobrzy w tym co robią czy nie jako firma - tego nikt nie podważa - ale bardziej o to w jaki sposób promują się bo dla mnie strona wygląda jak witryna Google i może wprowadzać w błąd. Nie mówiąc już o samym wykorzystaniu znaku towarowego. Ale to moje zdanieEmotikon: Szczęśliwy

Dot.: Podszywanie pod Google Adwords - tel: 224 449 225

Magister ✭ ✭ ✭

Witajcie,

 

dzięki za wszystkie uwagi i spostrzeżenia. Oczywiście staramy się sprawdząc użycie znaku towarowego Google i pokrewnych marek, ale tak naprawdę najwięjsza moc leży właśnie po stronie użytkowników, którzy zauważają różnego rodzaju przewinienia.

 

Jeśli znajdziecie w przyszłości podobne witryny, to najlepiej zgłosić dany URL do sprawdzenia za pomocą tego formularza. Wtedy team zajmujący się znakami towarowymi na pewno wszystko dokładnie sprawdzi. To chyba najszybsze i najbardziej efektywne rozwiązanie. 

 

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie,

KarolinaP

Dot.: Podszywanie pod Google Adwords - tel: 224 449 225

Najlepszy Współtwórca
Mam propozycję w kwestii ładu i porządku. Dla nowych tematów twórzmy nowe wątki. W tym nastąpił mix 2 różnych sytuacji i gdy dyskusja z jakiegoś powodu wróci do pierwszego tematu będzie jeszcze większy bałaganik.
Co wy na to?

Dot.: Naruszenie zasad reklamowych- znak towarowy Google/Merchant Cent

Wschodząca Gwiazda

Inkwizycja, inkwizycją, ale domena merchantcenter.pl zarejestrowana jest na osobe prywatną, co już świadczy o tym, że ktoś ma nie do końca uczciwe intencje i dokładnie sobie z tego zdaje sprawę. 

 

Aczkolwiek to trochę dziwne, bo na stronie podane są dane firmy włączne z numerem **bleep** więc tym bardziej dziwi fakt posługiwania się prywatną domeną.

 

Prawda jest jednak taka, że wielu ludzi jest bardzo naiwnych i łatwo może zostac wprowadzonych w błąd dlatego takie przypadki prób podszywania się pod Google powinny być mimo wszystko zgłaszane gdzie trzeba.

Tomasz Ciepłucha