AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 53 forumowiczów jest online
Obecnie 53 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Merchant odrzuca produkty, bo nie widzi ceny na stronie produktu

Student ✭

Hej wszystkim

https://www.domondo.pl/rolety/rolety-dzien-i-noc/w-kasecie/rolety-dzien-i-noc-w-kasecie-na-wymiar-pr...

Jeden z produktów, który w feedzie ma cenę poprawną, na stronie identyczną podaną w mikroformatach.

Merchant jednak blokuje mi ten i z dnia na dzień coraz więcej produktów, twierdząc, że znalazł na stronie cenę tego produktu równą 0.00, co jest naruszeniem zasad i powodem do blokowania produktów.

Pomoc AdWords doprowadziła nas do śmiechu, bo proponują zmienić ID produktów i przesłać ponownie. Przy tej skali obrotów, nie możemy pozwoli sobie na utratę historii. Zweryfikowaliśmy wszelkie problemy z feedem, serwerem, kodem strony itd.. problem leży naszym zdaniem po stronie nieprawidłowo działającego robota Google. Wywala nam istotne produkty, tracimy realne pieniądze...

Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia?

Emil
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Emil P
maj

Wszechwiedzący ✭

Cześć Emil,

Tutaj masz narzędzie sprawdzające to jak Google widzi stronę:

https://search.google.com/structured-data/testing-tool?hl=pl

Wrzuć tam link do produktu, który został odrzucony z powodu ceny i sprwadź jaką cenę widzi to narzędzie.

Jeśli jest to 0 to masz błednie osadzone dane na ten temat.

Jeśli coś innego to zapraszam ponownie do dyskusji :-)

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Emil P
maj

Wszechwiedzący ✭

Cześć Emil,

Tutaj masz narzędzie sprawdzające to jak Google widzi stronę:

https://search.google.com/structured-data/testing-tool?hl=pl

Wrzuć tam link do produktu, który został odrzucony z powodu ceny i sprwadź jaką cenę widzi to narzędzie.

Jeśli jest to 0 to masz błednie osadzone dane na ten temat.

Jeśli coś innego to zapraszam ponownie do dyskusji :-)

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Student ✭

Cześć @Krzysztof AD

Sprawa wyszła poza Stary Kontynent. Nikt nie był w stanie tutaj dostać się tak głęboko do algorytmu, który został ostatnio wprowadzony.

Na podstawie uzyskanych informacji, podjęliśmy jednak działania mające na celu dopasowanie się do wprowadzonych w algorytmach zmian. Szkoda że Google nie informuje o wprowadzeniu tak istotnych zmian z punktu widzenia reklamodawców.

Otóż. Na stronie wszystko jest ok, co wielokrotnie potwierdził sam Google. Mikroformaty, Data Layer etc.. Wszystko wszędzie jest ok.

Ale, nowy algorytm, stara się "zobaczyć" stronę tak jak człowiek. I to był problem. Pomimo obecności danych mikrostrukturalnych już w pierwszych milisekundach, BOT, starał się odnaleźć cenę w warstwie wizualnej. Ta jednak z racji mocno zaawansowanego konfiguratora, widoczna była jednak chwilę później.

Zatem wymusiliśmy pojawienie się ceny i dostępności w warstwie wizualnej, już od początku ładowania strony. Poskutkowało to wypadaniem produktów z blokady. Zatem to było rozwiązanie w naszym przypadku.

Problem jednak został stworzony przez zmiany w Google. o których Google nie informuje w żaden sposób. My straciliśmy grube kwoty. Ciekawe jak u innych , a wiemy że nie byliśmy jedyni wśród tych, którzy wydają dużą kasę na reklamy.

Wiele do życzenia pozostawia system supportu, który z poziomu na poziom, z dnia na dzień, nie przybliżył nas do rozwiązania problemu (który de facto wciąż jest definiowany, już za oceanem). Wiedząc jednak jak działa nowy algorytm, sami dostosowaliśmy swój system do jego oczekiwań.

Smutna kiepska sytuacja. Za taką kasę, oczekiwałbym lepszej jakości obsługi i lepszego informowania o poważnych zmianach w algorytmie.

Emil

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć Emil,

Dzięki za informację.

W pełni rozumiem niezadowolenie i wiem, że czasem jakieś problemy się zdarzają.

Mimo wszystko jesteś pierwszą osobą na forum, która miała taki problem. 

Osobiście też nigdzie indziej nie słyszałem o takim błędzie.

Nie chcę tu nic przesądzać, ale być możę sposób prezenacji informacji na twojej stronie również wymagał poprawek?

Z drugiej strony tak na prawdę nie straciłeś ani grosza.

Po prostu nie zarobiłeś tego, co potencjalnie mógłbyś.

Warto pamiętać, że to jednak dzięki Google jest ta możliwość zarobienia :-)

Patrząc z perspektywy branży reklamy internetowej to Google jest liderem pod każdym względem.

Zarówno obsługi klienta, jakości usług, serwisu czy innowacyjności. 

Student ✭

hmm.. gdyby tak to działało, nie istniały by odszkodowania za utracony zysk spowodowany czyimś działaniem, które skutkuje brakiem kontraktu/zarobku.

i nie chcę się spierać, bo z pewnością jestem subiektywny, chcę tylko opisać sytuację i nasze odczucia.

Jestem wdzięczny Google za tą możliwość, ale wiesz, to też nie jest tak że Google i tylko Google. Widzę to jako tort, którego duża część to G. Gdyby Google był mniejszy po prostu inni byli by więksi.
Druga rzecz, że Google tej możliwości zarabiania nie daje za friko, więc jestem mu tak samo wdzięczny jak każdej osobie która bierze pieniądze za swoją pracę. I tak samo oczekuję jasnej komunikacji gdy coś jest nie halo.

Strona i jej konstrukcja w trakcie wdrażania była cały czas koordynowana z Google, z wymogami, standardami, praktykami etc. To nie jest skala biznesu gdzie wydajemy rocznie 100k na reklamę, tylko wielo, wielokrotnie więcej.

W stronie nie zaszły zmiany, tylko w Google, i nagle zaczęło nam wywalać produkty, więc bez informacji WCZEŚNIEJ, że będą zmiany - nie mieliśmy szans być kompatybilni z nowym pomysłem Google. I to nie jest profesjonalne zagranie, no tego mi nie powiesz.

Jutro dostaniesz mandat za przechodzenie na zielonym bo w nocy zmieni się prawo, to też nie uznasz tego za fair-play.

Kupujesz za kilka milionów "rollce'a" to wymagasz błyskawicznego definiowania awarii, a nie tygodniowego pisania maili "proszę o cierpliwość"...

A Kodeks Cywilny dość obszernie definiuje kwestie "utraconej korzyści"...

Emil

Wszechwiedzący ✭

Jako osoba, która styka się z różnymi poblemami mogę tylko powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z jakości.

Oczywiście nie ma idealnej firmy / człowieka.

Nieznam też tematu od strony technicznej.

Być może projektant / deweloper AdWords czegoś nie przewidział, a być może był to problem wyłącznie po stronie twojego sklepu.

Z punktu widzenia prawa przed kodeksem będzie umowa, którą w tym wypadku jest regulamin. Na jego postanowienia godzisz się korzystając z usług świadczonych przez Google.

"Google nie może zagwarantować dostarczenia Reklam działających na zasadzie aukcji, w związku z czym kompensaty nie dotyczą tego rodzaju Reklam."

Całość tutaj:

https://payments.google.com/payments/paymentsinfofinder

Jesli wiesz, że przestój był spowodowany błędem systemu to możesz spróbować porozmawiac z pomocą techniczną. 

Osobiście zdarzło mi się otrzymać rekompensatę tylko za błędy w działaniu, a nie za przestój.

Tak czy inaczej powodzenia.

Student ✭

Pozwolę sobie na kontynuację wątku.

Otóż wczoraj mieliśmy długą telekonferencję z oddziałem Google. Okazało się, że posiadają oni zespół wdrożeniowy, do oprogramowania na którym działa nasz e-commerce, po połączeniu ich zespołu z naszym systemem, zaobserwowaniu jak jest wszystko skonfigurowane, otrzymaliśmy info, że moglibyśmy być podawani za wzór integracji, bo mamy wszystko spełnione pod każdym względem jaki tylko istnieje w wymaganiach i zaleceniach Google. To tak w kwestii "naszej winy".

Polski oddział, mówi wprost, że nie mają pojęcia o głębokich zmianach w algorytmach które są wprowadzane. Wiemy jednak, że wkrótce posiadanie jakichkolwiek oznaczeń mikrostrukturalnych będzie bez znaczenia. Właśnie temu ma służyć nowy algorytm, który będzie czytał stronę tak jak to robi człowiek, i zbierać  będzie dane z warstwy wizualnej. Jest to ciekawy pomysł, ale szkoda że testowany na dojnych krowach....

Zatem gdy USA będzie wiedziało co ich algorytm robi źle, przekażę te informacje tutaj. Jesteśmy na poziomie 6 supportu.. ciekawe ile poziomów będzie miało dla nas to piekło Dantego..

Dzisiaj z kolei okazało się (wg magicznego algorytmu) że mamy ceny w koronach szwedzkich,.. Robi się naprawdę nieciekawie...

Emil

Wszechwiedzący ✭

Dzięki za informację Emil.

Tak jak pisałem, nie znam sprawy i nie jestem moim zamiarem wskazywanie winnych.

Nie dziwie się, że nie wiedzą wszystkiego w Polskim oddziale.

To jest niemożliwe biorąc pod uwagę rozmiar Google i zakresu usług / produktów, które świadcza oraz prędkość wprowadzanych zmian.

Według mnie jest to kwestia komunikacji z twoim klientem i urealnienia oczekiwan.

Nie możecie dać gwarancji 100% uptime dla reklam, bo jak widzimy w regulaminie Google też tego nie gwarantuje.

Myślę, że pomoc i aktywne działania w kierunku znalezienia rozwiązan bardzo dobrze o was świadczą.

Szybkie reagowanie jest ważne i klient powinien to docenić.

Patrząć z perpektywy branży IT to awarie są zdecydowanie normalną rzeczą.

Google ma ich na prawdę bardzo mało.

Student ✭

Wiesz, mnie dziwi i zwyczajnie wkurza, gdy Google, który bądź co bądź jest dla mnie partnerem biznesowym w tej sytuacji - nie przekazuje w przód informacji o zmianach które wprowadza, i możliwych "działaniach niepożądanych" z tych zmian.

Co najgorsze nie udziela tej informacji nawet swojemu supportowi, że pojawić się mogą takie problemy u klientów, i co robić w podobnej sytuacji. Moim zdaniem to jest jakiś nieprzemyślany proces wdrażania zmian.

Zdaję sobie sprawę że G. jest ogromną skomplikowaną strukturą, ale w przypadku usługi płatnej dobrą praktyką jest informowanie w przód partnerów biznesowych o zmianach w środowisku, a już własnych struktur to nawet nie komentuję..

Nie podnoszę głosu gdy zmienia mi się oprogramowanie darmowe, bo cieszę się że w ogóle mogę korzystać. Ale płacę i wymagam. Brutalne ale prawdziwe. Patrząc z drugiej strony wielki brat nie jest pobłażliwy, i jak nie płacisz rachunków to nie pozwala Ci korzystać. Więc mam do nich taki sam poziom tolerancji na uchybienia.

Emotikon: Mrugający

Pozdrawiam,

napiszę jak będzie wiadomo coś więcej.

Emil