Obecnie 191 forumowiczów jest online
Obecnie 191 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Merchant Center - nadrzędny adres URL

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,

mam taką sytuację: Korzystam z Merchant Center dla wielu domen (taki MCK - gdzie dodajemy podkonta) w którym mam podpiętych kilka stron na subdomenach np. subsomena1.domena.com, subdomena2.domena.com itd..

Merchant Center jest zarejestrowane na innym adresie email niz te subdomeny (zarejestrowane w Merchant center). Chciałem dodać domene root (domena.com) do mojego konta, ale podczas jej weryfikacji krzyczy, że wszystkie moje subdomeny rejestrowane były na inny adres email i zostaną odłączone, a wszystkie produkty z miejsca zostaną odrzucone i nie będzie emisjo reklam w Adwords. Z drugiej strony, gdy chce zalogować się do Merchant center na adres email na ktory rejestrowałem subdomeny to automatycznie przekierowuje mnie do Merchant Center MCK - więc na ten drugi email. Więc nie mogę dodać domeny root do Merchanta Emotikon: Smutny

Mam nadzieję, że ten zawiły temat został zrozumiany i ktoś mi pomoże Emotikon: Mrugający

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Wschodząca Gwiazda

Masz konto GM typu multikonto. Dla każdego konta zakładanego dla subdomeny lub domeny głównej musisz uzyskać prawa własności - Tu masz to dokładnie opisane https://support.google.com/merchants/answer/176793?hl=pl

Nowicjusz ✭

To wszystko jasne. Tylko ...

subdomeny miałem dodawane do Merchanta gdy nie miałem multikonta. Claim dla subdomen był robiony na koncie zarejestrowanym na innym adresie email niż teraz mam multikonto.

Nie mogę zarejestrować się na ten adres, ponieważ subdomeny mam podpięte do multikonta jako subkonta i logując się na "stary" adres email zostaje automatycznie przekierowany na Mutlikonto z innym adresem email. Emotikon: Szczęśliwy Zakręcone Emotikon: Szczęśliwy

Z kolei na multikoncie nie mogę dodać domeny głównej, bo wtedy krzyczy mi, że moje subdomeny były rejestrowane na innym koncie i zostaną wypięte. Ok, mogą zostać wypięte, ale wtedy nie mogę zrobić na nich "claim" ponieważ mam komunikat że domenta główna już jest zaclaimowana poziom wyżej.

Przez to produkty na subdomenach zostają automatycznie zablokowane a kampanie PLA wstrzymane.

Nie mogę stworzyć nowych kont w Merchancie z subdomenami, bo musiałbym podpinac to wszystko pod konta Adwrods (nie da sie zmienić źrodła skąd Adwrods bierze feed w już działającej kampanii). Stracę wiele dni na zatwierdzania itd, a z drugiej strony moje kampanię są online już od 1,5 roku i mają dobre wskaźniki, są zoptymalizowane itd. Stracę to wszystko.

Najlepszy Współtwórca

Czy kontaktowałeś się może z supportem AdWords w tej sprawie? Zapewne doradzili by najlepsze rozwiązanie Emotikon: Szczęśliwy 

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

oczywiście, już tydzień nad tym myślą Emotikon: Szczęśliwy

podpytuje ich codziennie w odpowiedzi dostając: "Pana zgłoszenie jest w dalszym ciągu rozpatrywane przez dział techniczny. Zapewniam że gdy tylko otrzymam odpowiedź, natychmiast się z Panem skontaktuje."