Obecnie 143 forumowiczów jest online
Obecnie 143 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Mapowanie kategorii po typie produktu

Nowicjusz ✭

Witam, czy ktoś może mi powiedzieć czy warto przyłożyć się do mapowania kategorii w Google Merchant Center na najniższym poziomie?

Chodzi mi o następującą sytuację - przykładowo:

Mam kategorię produktów w sklepie Kostiumy kąpielowe dla kobiet. Jest to najniższy poziom kategorii.

Dalej produkty są opisane atrybutami m.in. typem kostiumu: jednoczęściowy, dwuczęściowy, bikini, tankini itd.

W Google Merchant Center mogę podpiąć kategorię do analogicznej - Apparel & Accessories > Clothing > Swimwear. W Merchant Center są jednak kategorie dokładniejsze np. Apparel & Accessories > Clothing > Swimwear > Bikinis.

Mogę kombinować i wystawiać w pliku produktowym atrybut „typ produktu”, ale musiałabym w moim systemie zdefiniować, które atrybuty dla poszczególnych kategorii powinny być umieszczane jako "typ produktu" w feedzie.

Rodzą się więc pytania:

• nawet jeśli wystawię "typ produktu", jak wskazać że jest on odpowiednikiem kategorii Google?
  • jeśli tego nie zrobię, czy Google stosuje jakieś własne metody mapowania po "typ produktu"?
  • czy jeśli tego nie robi, atrybut ten będzie miał większe znaczenie, poza informacyjnym dla klienta?
  • jakie są realne korzyści do tak dokładnego mapowania - czy ma to na tę chwilę znaczenie?

Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam,

Ania

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Mapowanie kategorii po typie produktu

Student ✭
Typ produktu jest całkowicie odmiennym atrybutem od kategorii Googla.

Dzięki dokładnemu mapowaniu możesz później przygotować dokładniejsze kampanie. Masz większy nadzór nad stawkami reklam i grup.

https://support.google.com/merchants/answer/188494

Dot.: Mapowanie kategorii po typie produktu

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
...i co dalej za tym idzie lepszy Wynik Jakości dla feeda, czyli niższe CPC i wyższa pozycje.