Obecnie 188 forumowiczów jest online
Obecnie 188 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Mało wyświetlenie - optymalizacja title + description

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam, jako że wyświetlam w Merchant Center własne produkty (własny brand) mam problem z ilością wyświetleń i klików (max 2/dziennie) na Polskę.
Jak zoptymalizować feed  - by wycisnąć tutaj więcej wyświetleń? Czy używać jeszcze bardziej generycznych słów w nazewnictwie produktów?

Średnie Search Impression Share mam ok. 85%, Search Impression Lost IS (rank) 15%

Czy to już max w tym układzie > rynek Polska. Czy da się coś z tym zrobić żeby zwiększyć zasięg?

Gdzieś wyczytałem, że z pola Title brane jest aż 90% wagi w określaniu czy pokazać produkt w Shopping Center

pozdrawiam

Kids Mob

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kids Mob C
września 2015

Dot.: Mało wyświetlenie - optymalizacja title + description

Student ✭ ✭ ✭
W jednym ze sklepów miałem podobny problem z małą ilością wyświetleń. Pomogło dodanie opisów [description] do pliku produktów. Wcześniej ich nie było i chyba Google miał problem aby je sklasyfikować.

Spróbuj także podbić stawkę CPC.
Paweł Rabinek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kids Mob C
września 2015

Student ✭ ✭ ✭
W jednym ze sklepów miałem podobny problem z małą ilością wyświetleń. Pomogło dodanie opisów [description] do pliku produktów. Wcześniej ich nie było i chyba Google miał problem aby je sklasyfikować.

Spróbuj także podbić stawkę CPC.
Paweł Rabinek

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Dzieki za podpowiedz. Description mam - pisane osobno pod Google Shopping. Tylko nie wiem czy nie za krótkie. Zastanawialem sie czy nie podpiać pod te pole po prostu - long description ze sklepu>
Poza tym moje opisy w sklepie - są długie, unikalne, ale mają zbyt odjechane słownictwo. Wiec tego też się bałem.
Jak myślisz może moge spróbować przepiąć te pole na pełny opis ze sklepu?

Druga sprawa - że mam "ciekawe" nazwy produktów np. "Spodnie Artysty Malarza" > i to może być problem bo np. mam własną markę i nie mogę np. podać title typu "Spodnie dresowe Adidas niebieskie"

ps. odezwę się na Twojej stronie -> bo będę Cię "potrzebował" Emotikon: Szczęśliwy

pozdr
Tomek

Student ✭ ✭ ✭
W polu description może być nawet 5000 znaków, więc wejdzie tam na prawdę dużo.

Taki produkt jak "Spodnie Artysty Malarza" to faktycznie wiele nie ugrasz. Ale jak to będzie "Spodnie dziecięce Artysty Malarza", albo "Spodnie chłopięce Artysty Malarza" to jest już szansa złapać się z reklamą w Google na "spodnie dziecięce/chłopięce".
Paweł Rabinek