Obecnie 256 forumowiczów jest online
Obecnie 256 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Mała ilość wyświetleń reklam po reaktywowaniu kampanii.

Nowicjusz ✭

Witam wszystkich serdecznie. Mam problem z kampanią produktową reaktywowaną po ponad półrocznej przerwie. W ciągu 4 godzin zarejestrowała ona jedynie 1000 wyświetleń i 10 kliknięć mimo optymalnych stawek i budżetu. Z feedem w Google Merchant Center także wszystko jest w porządku.

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dariusz C
sierpień

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Może potrzeba na to trochę więcej czasu, bo ze zwrotu "w ciągu 4 godzin" wnioskuję, że kampania została uruchomiona niedawno. Może też być tak, że 20% to za mało ponieważ nie wiadomo dokładnie jak przez te pół roku zmieniła się strategia cenowa konkurencji.

________
Booguś

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Darek Emotikon: Szczęśliwy

Po przerwie kampania często nie wraca do tego samego rytmu, co przed przerwą - to normalne. Próbowałeś zwiększyć stawki...?

________
Booguś

Nowicjusz ✭

Owszem, jednak nawet 20 procentowe zwiększenie stawek nie przynosi żadnych zauważalnych efektów... 

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dariusz C
sierpień

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Może potrzeba na to trochę więcej czasu, bo ze zwrotu "w ciągu 4 godzin" wnioskuję, że kampania została uruchomiona niedawno. Może też być tak, że 20% to za mało ponieważ nie wiadomo dokładnie jak przez te pół roku zmieniła się strategia cenowa konkurencji.

________
Booguś

Student ✭

Witam,

mam podobny problem z kampanią Merchant.

Została uruchomiona 2 tygodnie temu, od tamtego czasu zebrała ok 700 wyświetleń i 6 kliknięć, przy czym branża rotująca - pościele dla dzieci, poduszki itp, w merchant center ok 300 produktów zaakceptowanych. Żeby było zabawniej, kampania wcześniej chodziła bardzo dobrze (prowadzona była wcześniej na innym koncie merchant, ale niestety firma nie zgodziła się na przekazanie dostępów do konta), nie mogę też żadnym sposobem wywołać widoczności tej reklamy w Google, i szczerze mówiąc jestem podłamana, bo z technicznego punktu widzenia wszystko jest okej, googlarz też sprawdzał tą kampanię też mówił, że okej, tylko co z tego skoro tych reklam nigdzie nie ma, a staty są fatalne

Dot.: Mała ilość wyświetleń reklam po reaktywowaniu kampanii.

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭

Cześć,

próbowałaś na początek podnieść stawkę CPC?

Dodaj do podstawowych statystyk poniższe kolumny:

- Wyszukiwarka - udział w wyśw.

- Wyszukiwarka - utrata udziału w wyśw. (pozycja)

1.png

2.png

Następnie sprawdź jaki udział procentowy w wyświetleniach ma Twoja obecna kampania. 

3.1.png

Możesz również sprawdzić, czy każdy z 300 produktów posiada jakiekolwiek wyświetlenia w okresie trwania kampanii.

Student ✭

no więc cpc i budżet oczywiście podniesione do odpowiedniego poziomu, kolumny dodane - udział w wyświetleniach to 92% a utrata to 8%. probowalam tez ręcznie znaleźć te reklamy - nie ma na głównej stronie Googla z reklamami merchant ( wpisywalam slowa, ktore wygenerowaly te 6 klikniec), coś mi się wyswietlilo natomiast już w tej dedykowanej karcie Zakupy. Dziwnie sie tez zachowuje ta kampania, np dzisiaj od rana  ,po wczorajszym wyodrębnieniu grup, były już 2 kliki i 20 wyświetleń- po czym utknęło. Do teraz nic sie nie zmieniło. Czyli co, ludzie szukają wkładek do wózka tylko pół godziny od rana? bo tak wynika z moim statówEmotikon: Bardzo szczęśliwy ( nie mam ustawionego harmonogramu na pół godziny) dziwne to. Plik był pobierany przez wtyczkę shopera, wygląda w porządku zarówno jeśli chodzi o nagłówek jak i opis.

Dot.: Mała ilość wyświetleń reklam po reaktywowaniu kampanii.

Magister ✭ ✭

W takim razie sprawdź w Google Merchant Center, czy feed produktowy nie posiada błędów ani ostrzeżeń.

Produkty -> Diagnostyka -> Elementy (prawy dolny róg)

4.png

Student ✭

posiada drobne defekty typu:

mniej niż 1% zdjęć przechodzi indeksację - to jest wg systemu najpoważniejszy błąd

4% produktów mają zastrzeżony gtin

84% produktów ma za długie tytuły ( przy czym nie jest to wg google błąd krytyczny a jedynie niedogodność i nie konieczności poprawiania)

2% to brak mikrodanych

reszta działa,

dziwi mnie też to, że te reklamy są widoczne w karcie ZAKUPY, ale już na głownej stronie na te same frazy już nie,

Student ✭ ✭ ✭

Zobacz jeszcze czy czasem niektóre produkty nie mają atrybutu "dostępność" ustawionego na "niedostępny". Na karcie "Produkty" dodaj kolumnę "Stan produktu". W Shoperze musi być uzupełnione pole "Wysyłka" na karcie produktu. W przeciwnym razie w XMLu produkt jest "niedostępny".

Jeśli wszystkie produkty mają stan "Gotowy do wyświetlenia" to problemem mogą być:

- za niskie stawki (choć w sumie to odpada, bo udział jest prawie 100%)

- nierozbudowane tytuły, przez co reklamy pojawiają się na ogólne zapytania i osiągają niski CTR (i Google'owi nie opłaca się ich wyświetlać)