Obecnie 263 forumowiczów jest online
Obecnie 263 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

MCK a Google Zakupy

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Czy do jednego konta MCK da się podłączyć kilka kont Google Merchant? Na jakiej zasadzie się to odbywa? Czy klient musi sam założyć te konta i dać mi do nich dostęp?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: MCK a Google Zakupy

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Tak, do jednego konta MCK podłączysz wiele kont Google Marchent. Radzę Ci założyć tzw. "multikonto klinetów" w Google Marchent, wtedy ty będziesz mógł w imieniu klienta zgłaszać feedy i robić na nich kampanię reklamową w swoim MCK (będziesz mógł łączyć sub-konto w multikoncie w Google Marchent z odpowiednim kontem w MCK ). Więcej na : https://support.google.com/merchants/answer/188487?hl=pl

Adaśko

Dot.: MCK a Google Zakupy

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Konto MCK służy do zarządzania kontami AdWords i dla każdego z tych zarządzanych kont powinno być osobne konto Google Merchant. Konta GMC podłącza się jednak nie do MCK ale do konkretnych kont AdWords.

W AdWords masz możliwość powiązania konta GMC (do konta AdWords może być podpięte więcej niż jedno konto GMC).

To, kto założy konto i komu da dostęp jest do ustalenia. Wygodniej dla Ciebie będzie, jeśli to Ty założysz takie konto i będziesz miał do niego główny dostęp (który później ewentualnie oddasz klientowi).

W czasie, gdy pisałem odpowiedź Adam opisał temat multikonta Emotikon: Mrugający

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński