Obecnie 231 forumowiczów jest online
Obecnie 231 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ktoś zna sposób na darmową przesyłkę powyżej 500 zł?

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

zobaczcie, chodzi o ustawienia ręczne, nie z feeda, stanąłem w tym miejscu, ponieważ panel wymaga podania kwoty dla wszystkich produktów poniżej 500,00 zł, jak to obejść?

2017-03-17 14_44_54-Merchant Center.png

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Ktoś zna sposób na darmową przesyłkę powyżej 500 zł?

Student ✭ ✭ ✭

Nie do końca rozumiem problem. W pole oznaczone czerwoną ramką musisz wpisać kwotę przesyłki do produktów do 500 zł. W drugie pole nie musisz nic wpisywać i wtedy masz od 500 zł dostawę gratis.

Dot.: Ktoś zna sposób na darmową przesyłkę powyżej 500 zł?

Wschodząca Gwiazda

Myślę, że autorowi pytania chodzi o to, jak dać darmową wysyłkę dla produktów z ceną od 500zł, a pozostałym nie przypisywać żadnej wartości.

I wydaje mi się, że jest na to sposób.

1. za pomocą reguł pliku danych przypisujesz jakąś wartość np. "free" dla pola "shipping label" tylko dla produktów z ceną >=500zł

reguly-pliku-danych-2.png

2. w ustawieniach płatności zaznaczasz opcję "Filter products by shipping label (advanced)" i dodajesz etykietę jaką stworzyłeś w poprzednim kroku "free"

filter-prod-by-shipping-label.png

3. Dla ceny od 0.01 do 500.00 wpisujesz dowolną wartość (lub ustawiasz dla wszystkich produktów dostawę na 0 lub Free).

Ponieważ wartości zostaną przypisane wyłącznie dla przefiltrowanych produktów w oparciu o shipping label=free wartość dla dostawy zostanie przypisana tylko dla tych produktów, a pozostałe (poniżej 500zł) nie będą miały wartości.

Ogólnie najprościej byłoby przypisać to za pomocą reguł pliku danych bezpośrednio do atrybutu shipping, ale nie wiem czemu nie można wybrać tego atrybutu z listy. Tak czy owak wyżej opisane rozwiązanie załatwia sprawę.

Poniżej screen dla dwóch produktów, jeden z przypisaną etykietą shipping label=free, a drugi bez:

shipping.png

Tomasz Ciepłucha