Obecnie 284 forumowiczów jest online
Obecnie 284 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konwersje po obejrzeniu

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Czy znacie jakiś sposób na zliczanie wartości konwersji po obejrzeniu (chodzi głównie o transakcje)??

Ania

Konwersje po obejrzeniu

Profesjonalista ✭ ✭

Jeśli chodzi o adwords raport konwersje po obejrzeniu, jeśli użytkownik dokona powrotu na stronę zostanie sklasyfikowany jako konwersja po obejrzeniu.

Czy to Ci chodziło?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Konwersje po obejrzeniu

Student ✭ ✭ ✭

Jeśli masz przypisane wartości transakcji w tagach, to dane będą przesyłane.

Później możesz stworzyć kolumnę niestandardową w której mnożysz ilość konwersji po wyświetleniu przez średnią wartość konwersji.

Konwersje po obejrzeniu

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Jak mogę przypisać wartości konwersji w tagach?? Prowadzę sklep internetowy a tam każda transakcja (czyli konwersja) ma inna wartość. W chwili obecnej w adwordach widzę w kolumnie ilość konwersji po obejrzeniu np 10 a nie wiem jaka stoi za tym wartość zakupów.

Konwersje po obejrzeniu

Profesjonalista ✭ ✭

Musisz przypisać wartości konwersji. Podejrzewam że każda wartość będzie inna, nie jest to niemożliwe, lecz czasochłonne.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Konwersje po obejrzeniu

Student ✭ ✭ ✭

Musisz dodać parametry w kodzie źródłowym. Dla każdego produktu osobno

Tutaj znajdziesz pomoc https://support.google.com/tagmanager/answer/6107169?hl=pl

Konwersje po obejrzeniu

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Nie wiem czy myślimy o tym samym, ale mam przypisane wartości konwersji. Normalne konwersje zlicza mi dobrze i pokazuje jaka jest wartość każdej z nich (mam 3: rejestracja, newsletter i zakup). Konwersji po obejrzeniu mogę zobaczyć tylko w kolumnie -konwersje po obejrzeniu. Nawet nie są zliczane w narzędzia->konwersje.

"Musisz przypisać wartości konwersji. Podejrzewam że każda wartość będzie inna, nie jest to niemożliwe, lecz czasochłonne."- to jest praktycznie niemożliwe bo kombinacji zakupów jakie mogą być są miliony. Nie jestem w stanie określić wartości konwersji.

Wniosek z tego taki, że konwersje to obejrzeniu nigdy nie będą rzeczywistą wartością transakcji i można tylko przypuszczalnie określić ich wartość??

Dot.: Konwersje po obejrzeniu

Student ✭ ✭ ✭

Anno,

Czy masz w kodzie na podstronach produktowych takie coś?

tagi.png

Ten kod przesyła cenę do Google i pozwala na obliczanie wartości konwersji.

Dalej zrób tak jak napisałem wcześniej.

Konwersje po obejrzeniu

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Masz racje, nie mamy tego w kodzie. A gdzie mogę to znaleźć w wersji edytowalnej, tak bym mogła to przesłać do naszego programisty??

Ania

Konwersje po obejrzeniu

Student ✭ ✭ ✭

Myślę, że tutaj znajdziesz wszystko, czego Ci trzeba https://support.google.com/analytics/answer/1009612?hl=pl