Obecnie 190 forumowiczów jest online
Obecnie 190 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konto zawieszone za naruszenie zasad: zwrot zakupu i środków

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

Do tej pory przez miesiąc kampania działała nam bez zarzutu aż do dzisiejszego dnia, zawieszono nam konto Merchant center w błędach mamy komunikat:

W czym może być problem? 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Damian Emotikon: Szczęśliwy

Nie wykluczałbym, że jest problem z nieprawidłową informacją na stronie o zasadach zwrotu i reklamacji. Tutaj masz wytyczne:

https://support.google.com/merchants/answer/6363310?hl=pl

________
Booguś

Magister ✭

W takich sprawach sugeruje tez bezposredni kontakt z Google (najlepiej telefonicznie). Wielokrotnie mialem problem z MCC i czesto po prostu szybciej zalatwi sie taka sprawe przez telefon. Powodzenia

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

Dostałem dzisiaj odpowiedz od Google:

"Witamy,

Sprawdziliśmy Twoje konto Google Merchant Center (ter*****.pl, identyfikator: 10*******) i wykryliśmy naruszenie zasad.

Twoje konto zostało zawieszone, a Twoje produkty nie są już wyświetlane w Zakupach Google. Powiadomienie o zawieszeniu jest także widoczne na Twoim koncie Merchant Center. Zawieszenie może objąć powiązane konta Merchant Center.

– Zasady, do których należy się dostosować

Na Twoim koncie Merchant Center (ter******.pl, identyfikator: 10********) doszło do naruszenia tych zasad:

ZASADY ZWROTU ZAKUPU I ŚRODKÓW (NIEPRAWDZIWE PRZEDSTAWIENIE FIRMY LUB PRODUKTÓW)

Pominięcie istotnych informacji
Brak jednoznacznych i widocznych informacji o warunkach obowiązujących przed i po zakupie.". 
Dziwi mnie ten błąd tym bardziej, że na stronie mamy w stopce w menu umieszczone informacje na temat:
REALIZACJA ZAMÓWIEŃ, PŁATNOŚCI, ODBIÓR OSOBISTY, REGULAMIN, PRAWO DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY, REKLAMACJE I ZWROTY, PROGRAM LOJALNOŚCIOWY. Macie może pomysł o co konkretnie może chodzić Google? 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Wschodząca Gwiazda

Jakbyś dał adres sklepu to było by nam zidentyfikować problem. 

Dot.: Konto zawieszone za naruszenie zasad: zwrot zakupu i środków

Nowicjusz ✭ ✭

Najlepszy Współtwórca

Tak faktycznie macie to rozpisane.

Natomiast (to nie musi być powodem) - to tylko sugestia. Zerknij na linki w obrębie domeny, bo ten link do formularza online jest http://termoaktywnie.comarch-esklep.pl/profil-klienta,6?tab=complaints - oczywiście przekierowuje na dobrą stronę, ale w kodzie nie jest to Wasza domena.

Martwi mnie też i zastanawia link do formularza do wniosku w banku o kredyt/raty - temat kredytów i rat jest mocno weryfikowany przez Google - też bym się dokładniej dopytał w Supporcie, czy taka forma może być na Waszej stronie.

Najlepiej zadzwoń do Supoprtu i dopytaj o zbadanie sprawy, bo teoretycznie spełniacie wymagania.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Dziękuję za pomoc. Linki na stronie już poprawiłem, zostaje tylko skontaktować się z supportem.

Pozdrawiam.

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Może też chodzić o to:

Procedura reklamacyjna jest dokładnie opisana w pliku, który można pobrać pod tym adresem:
http://www.grawitacyjny.pl/druki/ReklamacjatowaruGRAW.doc 
lub klikając TUTAJ

...po kliknięciu w TUTAJ pojawia się info: "Nie można znaleźć tej strony..." - podobnie jak przy ręcznym wejściu pod wskazany link.

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭

Linki już poprawiłem, dziękuję.

Pozdrawiam.

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

Udało się odblokować konto. Dziękuję wszystkim za pomoc. Mam jeszcze takie pytanie odnośnie kampanii produktowych za granicą. A mianowicie wgrałem plik produktowy dla kraju Niemcy. W Adwords dodałem nową kampanię produktowa w której ustawiłem: jako kraj sprzedaży: Niemcy, oraz lokalizacje docelowe: Niemcy. I tutaj powstaje moje pytanie, a mianowicie czy taka kampania faktycznie będzie wyświetlała się w Niemczech? Jak mogę to sprawdzić? Próbowałem wpisywać adres google.de lecz google automatycznie po lokalizacji pokazywało mi Polskie wyniki wyszukiwania. Zastanawia mnie tez maks CPC dla tej kampanii ponieważ podaję go w złotówkach i teraz nie wiem czy to jest przeliczane na euro przez system?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Najlepszy Współtwórca

Napisz proszę co było powodem zablokowania konta i jak udało się naprawić problem.

W merchant musisz ustawić kraj sprzedaży i w takim języku wypadałoby przygotować feed.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Problemem był nieprzetłumaczony do końca regulamin dla wersji niemieckiej strony. Dokończenie regulaminu + telefon do Google załatwił sprawę. 

Pozdrawiam.

Najlepszy Współtwórca

Super - ciesze się.

Dominik Myślak