Obecnie 353 forumowiczów jest online
Obecnie 353 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konto zawieszone "zakup niedokończony"

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam. Tworzę nowy sklep internetowy, założyłem google merchant po to aby stworzyć kampanię produktową. Sklep na silniku prestashop. Do wyeksportowania produktów użyłem "Google Shopping Flux" dodałem kategorie itp. Przy dodaniu pliku do google merchant wszystkie moje produkty są odrzucane, w diagnostyce takie błędy ale chyba to nie jest powód odrzucenia wszystkich produktów (806). Czy jest możliwe, że na zawieszonym koncie wszystkie produkty odrzucane są z automatu ?

Nieprawidłowe kodowanie obrazu
Polska
<1%
Nieprawidłowe zdjęcia
Polska
<1%
Obrazy ogólne
Polska
<1%
Produkt wymaga podania numeru GTIN
Polska
<1%
Problem z kodowaniem w atrybucie: tytuł
Polska
<1%
Brak zalecanego atrybutu: description
Polska
5%
Nieznana wartość „kategoria produktów google”
Polska
1%
Niska jakość zdjęcia
Polska
<1%
Produkt wymaga podania numeru GTIN
Polska
<1%
Tytuły pisane wielkimi literami
Polska
3%
Nieprawidłowe kodowanie dodatkowych obrazów
Polska
2%
Nieprawidłowe zdjęcia dodatkowe

Na domiar złego moje konto zostało zawieszone z powodu "niedokończony zakup" z tego co wyczytałem chodziło o to, że nie dało się dokończyć zakupów w moim sklepie. Mieli racje ponieważ nie podałem jeszcze numeru konta firmowego oraz danych. Problem rozwiązałem następnego dnia po zawieszeniu konta. Kilka dni temu wysłałem prośbę o ponowne sprawdzenie ale nic to nie dało. Proszę was jako ekspertów o jakieś wskazówki co w takiej sytuacji powinienem zrobić.

Taki komunikat mam w pliku danych:

Wstępne przetwarzanie pliku: Zakończono – poprawne: 805 / przetworzone: 806
Kompletność i poprawność podstawowych danych produktów
keyboard_arrow_down 44 błędy, 860 ostrzeżeń
keyboard_arrow_down 43 ERROR: Nieprawidłowa wartość łańcucha w atrybucie: description.
keyboard_arrow_down 1 ERROR: Problem z kodowaniem w atrybucie: title.
keyboard_arrow_down 43 WARNING: Brak zalecanego atrybutu: description.
keyboard_arrow_down 12 WARNING: Nieznana wartość „google product category”.
keyboard_arrow_down 805 WARNING: Produkt przesyłany w różnych plikach danych.
Wcześniej przesłałem plik danych ale nie było w nim wymaganych kategorii. Plik usunąłem, produkty z listy też odczekałem 2h aż zniknęły produkty. Następnie dodałem nowy plik danych i oto takie ostrzeżenie.
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Konto zawieszone &quot;zakup niedokończony&quot;

Najlepszy Współtwórca

Czy w tej chwili w Twoim sklepie Klient może dokończyć zakupy? Nie jest przekeirowywany gdzieś indziej, aby dokonać zakupu - nie piszę tu o paypalach itp.

Czy masz regulamin sklepu i regulamin ciasteczek?

Czy zweryfikowałeś w Merchant Center stronę? Dwa elementy do zweryfikowania.

Ostrzeżenia podpowiadają Ci gdzie są błędy do poprawienia. Jeśli chodzi o te 805 to zadzwoniłbym do supportu AdWords i zapytał o szczegóły.

Jakie produkty sprzedajesz w sklepie?

Dominik Myślak

Konto zawieszone &quot;zakup niedokończony&quot;

Wschodząca Gwiazda

Najszybciej "odwiesisz" konto poprzez kontakt za pomocą chatu z supportem. Powodzenia