AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 200 forumowiczów jest online
Obecnie 200 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kod EAN a różne rozmiary

Nowicjusz ✭

Dzień dobry!

Sprzedaję maski do nurkowania, które występują w dwóch wariantach rozmiarowych. Każdy wariant ma osobny kod EAN.

W feedzie produktowym prezentuję jeden produkt, bez podziału na rozmiary. Wcześniej dzieliłem produkt na dwa osobne, ale nie jestem przekonany do tego rozwiązania z trzech powodów:

- użytkownicy rzadko wpisują rozmiar maski, zatem wyświetlany produkt dobierany jest losowo (czasem jest rozmiar mniejszy, czasem większy)

- niepotrzebnie mnożę produkty, co utrudnia analizę i podejmowanie działań

- produkt ma na tyle długą nazwę, że dopisanie rozmiaru na końcu w większości przypadków się i tak nie pokaże

Problem w tym, że GMC upomina się o podanie kodu EAN, który co prawda podany jest dla poszczególnego wariantu rozmiarowego, ale już dla produktu "bez wybranego rozmiaru" nie jest. Co mogę zrobić w tym przypadku?

Z góry dziękuję za pomoc Emotikon: Szczęśliwy

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Maski D
‎15-07-2018 11:37

Kod EAN a różne rozmiary

Wszechwiedzący ✭

Czesc,

Pamietaj, ze na koniec dnia liczy sie tak na prawde sprzedaz. Pod tym katem powinienes optymalizowac plik danych. 

Minimalizowanie danych do analizy to w wiekszosci przypadkow nie bedzie dobra opcja.

Co do samego pytania to mozesz sprobowac przypisac oba EAN do jednego produktu, zebrac troche danych i porownac wyniki do tych z dwoch produktow.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Maski D
‎15-07-2018 11:37

Kod EAN a różne rozmiary

Wszechwiedzący ✭

Czesc,

Pamietaj, ze na koniec dnia liczy sie tak na prawde sprzedaz. Pod tym katem powinienes optymalizowac plik danych. 

Minimalizowanie danych do analizy to w wiekszosci przypadkow nie bedzie dobra opcja.

Co do samego pytania to mozesz sprobowac przypisac oba EAN do jednego produktu, zebrac troche danych i porownac wyniki do tych z dwoch produktow.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”