Obecnie 284 forumowiczów jest online
Obecnie 284 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampania produktowa

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Tworzę pierwszą kampanię produktową. Połączyłam konto Merchant Centre i AdWords. Wgrałam feeda, produkty zostały zaakceptowane (tylko 5 produktów jednego typu). W AdWords ustawiłam typ: Kampanie produktową i reszte ustawień.

Teraz pierwsze pytanie: Link monitorujący dla dynamicznych linków - czy jest wymagany by kampania poprawnie się wyświetlała? Jak go ustawić? W feedzie nie mam atrybutu „adwords_redirect”.

Drugie pytanie: Kampania się nie wyświetla, co może być tego powodem? Pierwszy raz ustawiam kampanię i jeśli brak linku monitorującego nie jest powodem, to nie wiem co nim może być. 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Beata W
września 2015

Dot.: Kampania produktowa

Wschodząca Gwiazda
Beata słowa kluczowe i link monitorujące nie są potrzebne. Poczekaj jeszcze 1-2 dni i kampania ruszy. Pamiętaj, że Google ustala na jakie frazy wyświetlane są produkty na podstawie tekstów z feeda.

Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda

Jaki masz status reklamy w kampanii produktowej? Jeżeli odpowiedni, dodatkowo twierdzis ze wszystkie ustawienia masz poprawne, a reklama Ci sie nie wyświetla to takie przyczyny mi przychodza do głowy:

- zbyt szybko liczysz na pierwsze dane

- masz bardzo specyficzny produkt, którego nikt go nie szuka

Mi kampanie działają bez linków monitorujących.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
W ustawieniach mam oczywiście typ: Kampania produktowa - Reklamy z listą produktów
Identyfikator sprzedawcy jest poprawny. Nie wiem czy wpływ może mieć to, że w Merchant Centre podałam nr MCK i konta indywidualnego.
W MC produkty mają status "Udostępnione do wyszukiwania". Filtrów nie mam, budżet i stawka CPC jest ustawiona na wyrost. Nie dodałam jeszcze słów wykluczających.

Status reklamy - odpowiedni. A co do produktów, to nie są specyficzne.
Przejrzałam całą kampanię i nie wiem gdzie jest błąd. W podglądzie i diagnostyce mam tylko taką informację "Obecnie Twoja reklama nie jest wyświetlana dla tego słowa kluczowego. Przyczyny mogą być różne."
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Beata W
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Beata słowa kluczowe i link monitorujące nie są potrzebne. Poczekaj jeszcze 1-2 dni i kampania ruszy. Pamiętaj, że Google ustala na jakie frazy wyświetlane są produkty na podstawie tekstów z feeda.

Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Faktycznie kampania ruszyła dopiero po jakimś czasie, jednak, że była to moja pierwsza kampania to zaczęłam szukać na siłę problemów. Dziękuję za odpowiedzi.