Obecnie 185 forumowiczów jest online
Obecnie 185 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampania produktowa - segmenty wyświetlania

Nowicjusz ✭

Witam.

Stworzyłem jakiś czas temu kampanie produktową ale coś słabo jej idzie jeżeli chodzi o klikalność bo aż 0 :/

Jest kilka (44 wyświetleń na 83 produkty) więc szału nie ma.

Produkty wyświetlają się poprawnie w Google Zakupy. Czy reklamy nie powinny pojawiać się również na stronie wyszukiwania google? w analizie segmentów mam informację. że są  tylko i wyłącznie wyświetla w "Innych" wnioskuje że to właśnie zakładka "Zakupy" . Stawkę mam ustawioną automatyczną.

Ktoś pomoże? coś mam źle skonfigurowane? Pozdrawiam

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć Piotr Emotikon: Szczęśliwy

Często tak jest, że łatwiej doprowadzić do wyświetleń w Google Zakupy niż w wyszukiwarce.

W mojej ocenie warto zacząć od zmiany sposobu ustawiania stawek na ręczny i ich podniesienia. Bo prędzej czy później i tak trzeba będzie zrezygnować z automatyki ponieważ różne produkty będą się w kampanii różnie zachowywać.

Zwykle produkty mają też różną rentowność, więc warto to także brać pod uwagę przy ustalaniu stawek i podchodzić wybiórczo do sprawy.

________
Booguś

Nowicjusz ✭

Dziękuję Booguś za poradę. Przestawię się na tryb ręczny i zobaczymy co z tego wyniknie Emotikon: Szczęśliwy