Obecnie 207 forumowiczów jest online
Obecnie 207 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak zoptymalizować kampanię produktów GMC.

Nowicjusz ✭

Witam Serdecznie,

Zastanawiam się jak można zoptymalizować kampanię produktów, aby po wpisaniu danej frazy np. "sos sojowy" mój produkt był widoczny 1-2 polach, a nie w 6 na 8. Obawiam się, że wiele osób klika w wszystkie co powoduje spadek konwersji. Próbowałem już zmniejszyć priorytet i obniżyć stawkę jednak to nie pomogło. Dałem stawkę z 60gr na 20gr, a i tak google pobiera średnio około 55gr.

Wolałbym, aby klient kliknął raz lub dwa i wybrał mój sklep ze względu na niską cenę, rabat, szybką wysyłkę, duży asortyment w branży, różne sposoby płatności itd. Wchodząc w jeden sos sojowy w sklepie z listy może wybrać ten który go najbardziej interesuje. Jeśli kampania będzie efektywniejsza będę mógł zwiększyć dzienny budżet.

Proszę o pomoc w tej kwestii, podsyłam zdjęcie jak to wygląda i o co mi chodzi.

sos sojowy.jpg

Pozdrawiam,
Arkadiusz Horoszczak

Dot.: Jak zoptymalizować kampanię produktów GMC.

Nowicjusz ✭
Przepraszam za podwójny post, myślałem że zadaję pytanie w innym miejscu, a teraz widzę że to samo forum i dwa pytania. Pozdrawiam i proszę o radę Emotikon: Szczęśliwy