Obecnie 202 forumowiczów jest online
Obecnie 202 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak wykluczyć z Remarketingu dynamicznego Markę Produktu?

Student ✭ ✭

Nie chce aby w dynamicznych reklamach pokazywały się produkty danej marki. Ma ktoś pomysł jak z ponad 500 marek wykluczyć tylko 10?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Artur S
września 2015

Dot.: Jak wykluczyć z Remarketingu dynamicznego Markę Produktu?

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

...a nie prościej po prostu dodać do wykluczeń te 10 słów kluczowych?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Student ✭

Wchodzisz w Ustawienia kampanii. Na samym dole znajdujesz Ustawienia reklamy dynamicznej, a w niej Filtr produktu. Zaznaczasz Utwórz niestandardowy filtr, wybierasz pole Marka i wpisujesz tę, która Cię interesuje.

Poniżej masz przycisk +LUB. Dodajesz kolejną markę i tak 10 razy.

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Oto moje pomysły:

Reklamy produktu pokazują się, gdy dana osoba wejdzie na stronę danego produktu/kategorii, otrzyma na dysk ciasteczko z id tego produktu/kategorii, a następnie chodzi po sieci z tym cookies. Równocześnie dany produkt musisz mieć aktywny w GMC.

Konkretne produkty "wykluczysz" więc psując coś w tym procesie. Możesz to popsuć co najmniej w dwóch miejscach:
1. Nie zapisując/zapisując nieprawidłowe ID produktu do cookies - tym sposobem psujesz jednak całą ideę remarketingu, a produkty będą mogły się wyświetlać na zasadzie "produkt z kategorii"
2. Nie mając tych produktów w GMC - wówczas tych produktów po prostu nie reklamujesz.

Nigdy jednak nie testowałem tych pomysłów w praktyce, gdyż - jak pisałem wyżej - jest to zaprzeczenie idei remarketingu.

Edit: gdy ja jeszcze pisałem odpowiedź, Mariusz podał prostsze rozwiązanie wykorzystujące dostępne opcje...

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭ ✭
Dzięki za pomysły ale musicie dobrze przeczytać pytanie Emotikon: Szczęśliwy Bo ok mogę użyć filtru ale przez niego da się dodać marki a nie wykluczyć więc muszę z palca wbić jakieś 500 marek i dopiero to zadziała. Ja chce drogę na skróty.

Student ✭
A rzeczywiście. Mój błąd.
Hmm... to może spróbować w podobny sposób. W filtrach oprócz Marki masz jeszcze Grupowanie i Etykiety. Tu musiałbyś nadać produktom odpowiednie wartości w zależności od tego czy mają się wyświetlać, czy nie.

Profesjonalista ✭
Drogą "na skróty" będzie po prostu nie dodawanie produktów tych 10 marek do feeda. Nie będzie ich na liście produktów, z których tworzone są dynamiczne reklamy więc nie będą się wyświetlać... nic więcej nie trzeba robić.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Artur S
września 2015

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

...a nie prościej po prostu dodać do wykluczeń te 10 słów kluczowych?

Student ✭ ✭
Najciemniej pod latarnią Emotikon: Język Dzięki Krzysztof !

Nowicjusz ✭ ✭
A czy w podglądzie reklamy będzie to widoczne. Powiem że mam ustawiony filtr i wykluczenia a w podglądzie pojawiają mi się produkty innych marek niż wybrałem.

Najlepszy Współtwórca
W narzedziu do tworzenia reklam widzisz jedynie podglad reklamy z przykladowymi produktami.