AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 234 forumowiczów jest online
Obecnie 234 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google shopping więcej produktów

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

Mam pytanie, a zarazem problem z reklamami.
Mianowicie do tej pory w Merchant Center miałem jeden produkt, wczoraj dodałem drugi w tym samym feedzie produktowym, nowy produkt został dodany, zaakceptowany itd, jest na liście produktów. Niestety, ale po dodaniu do adwords nie wyświetla się w reklamach, stawka została dana 5 Eur i nic, chociaż pierwszy produkt jest z tej samej kategorii, tylko po prostu inny model i dla niego wystarcza stawka tj 1,5 Eur np.

Druga rzecz to feedy produktowe, wcześniej dodałem nowy i niestety ale po jego zapisaniu zastępował produkt pierwszy. Czy w nowym feedzie ID produktu musi być inne ? czy również może być takie samo ?

Pozdrawiam,
Patryk

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Czy już teraz ten drugi produkt się wyświetla? Czy na dane zapytanie, które sprawdzasz jest duża konkurencja (wyświetlają się inne produkty z innych sklepów?)

Oba produkty powinny być w jednym feedzie i powinny mieć różne id. Czy dodając ten drugi produkt nadałeś mu ten sam id co produktowi 1?

Dominik Myślak

Dot.: Google shopping więcej produktów

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Niestety nie wyświetla się, tak jak wspomniałem stawka jest 2,3 x większa niż dla tego, który się wyświetla.
Tak, na daną frazę wyświetlają się produkty z innych sklepów, oraz mój pierwszy, który działa.

Każdy produkt ma inne ID.

Mam również problem z produktem, który jest odrzucony już od dawna. Usunięty z feedu parę miesięcy temu, na liście produktów nadal się pokazuje, oraz daje błędy w diagnostyce, nie mam pojęcia jak go usunąć, klikając usuń na liście, usuwa się do odświeżenia.

Najlepszy Współtwórca

Feeda tworzysz ręcznie, czy zaciągany jest ze sklepu?

Jeśli ręcznie, to po prostu usuń ten produkt z feeda.

Jeśli feed jest zaciągany automatycznie ze sklepu, to jeśli nie masz możliwości odznaczenia go w sklepie, żeby nie był pobierany, to za każdym razem z aktualizacją feedu będzie on zaciągany.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Feeda tworzę ręcznie. Produkt ten został już dawno usunięty, nie ma go ani na sklepie, ani w feedzie.
Nic, zadzwonię w tygodniu na infolinię G, może sami usuną jakoś u siebie.

Pozdrawiam

Najlepszy Współtwórca

Z jakiegoś powodu wraca.

Masz dodany tylko jeden feed, czy może jakiś inny jeszcze i z niego zaciąga dane?

Co do tego drugiego produktu, który się nie wyświetla. Czasem tak się dzieje, ale wszystko zależy od tego jak dokładnie uzupełniłeś feed. 

Czy urozmaiciłeś opisy, dodałeś kategorię Googlową, jakieś swoje kategorie w product type itp. itd.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Tylko jeden feed.

Feed uzupełniony tak samo jak dla pierwszego produktu, który działa prawidłowo, oczywiście inna cena/nazwa/opis.