Obecnie 241 forumowiczów jest online
Obecnie 241 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google Merchant na Wielką Brytanię z PL pytanie o siedzibę/adres

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć,

Planuje uruchomić kampanię Merchant dla polskiego producenta na rynek UK, bez siedziby w UK (oczywiście domena w języku angielskim, stawki w GBP)  - czy nie ma formalnych problemów w związku z faktem, że producent nie ma  żadnej siedziby w Anglii a jedynie w Polsce - nie znalazłem nigdzie w wymaganiach konieczności posiadania siedziby (czy adresu korespondencyjnego) w danym kraju, ale różne rzeczy wychodzą w trakcie, więc pytam na wszelki wypadek.

Dzięki wielkie za pomoc

Wszechwiedzący ✭

Cześć Paweł Emotikon: Szczęśliwy

Próbuj, ja prowadzę takie kampanie Merchant na rynki zagraniczne z wysyłką z Polski, więc można. Problem jaki jednak zwykle się pojawia to wysoki współczynnik odrzuceń gdy po wejściu na stronę zobaczą, że wysyłka jest z Polski. Pomimo tego faktu często i tak warto stosować Merchant ze względu na niższe koszty kliknięć niż w Search.

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭

Dzięki za info. CPC i ekspozycja produktów (niejednoznaczne zapytania, wszystko jasne, jak produkt jest widoczny) to główny powód.

Pozdrawiam Cie serdecznie

Wszechwiedzący ✭

Na zdrowie Emotikon: Szczęśliwy Dodam jeszcze, że warto dokładnie śledzić zapytania i dodawać regularnie do wykluczonych co najmniej takie wyrazy, które wskazują na preferencję lokalną, np: UK made, London, near me itp

________
Booguś