Obecnie 264 forumowiczów jest online
Obecnie 264 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google Merchant Center więcej niż jedna domena

Nowicjusz ✭

Witam, czy komuś z Was się udało podpiąć więcej niż jedną domenę do jednego konta Google Merchant Center??? Ja to próbuję właśnie zrobić ale cały czas wypełniam tylko formularz - REQUEST dodania drugiej domeny z której będę mógł zasysać produkty i na tym się kończy - nawet nie mam pewności czy ten formularz gdzieś jest kierowany bo nie widzę po jego wysłaniu potwierdzenia. Dzwonię na infolinię i nikt tam się nie zna na GMC. Podali mi też tel. do Google Headquarters Polska na Emilii Platter. W wielkiej firmie Google nikt sie nie zgłasza.. Jakieś pomysły od starych wyjadaczy GMC - ale czy tacy w ogóle są, bo to przecież nowa usługa w PL.. Emotikon: Zaskoczony(((((

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Google Merchant Center więcej niż jedna domena

Najlepszy Współtwórca

Ten artykuł z supportu powinien Ci pomóc.

Jest tam zdanie

Jeśli chcesz przesyłać wyroby dla większej liczby domen niż jedna, musisz skonfigurować multikonto klientów.

Natomiast sądzę, że jedno konto merchant center = jedna domena. Musisz ją zweryfikować.

Jeśli chcesz mieć możliwość wrzucania produktów dla innego sklepu to musisz utworzyć odrębne merchant center. Możesz mieć dostęp do wszystkich kont merchant center zieki multikoncie klienntów.

Natomiast na forum był już poruszany problem dodawania x merchant center do jednego konta adwords.

Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
Dodatkowo znalazłem temat odnośnie łączenia 2 kont google merchant center z jednym adwords - doczytasz w nim, że można. https://www.pl.adwords-community.com/t5/R%C3%B3%C5%BCne/Czy-mo%C5%BCna-podpi%C4%85%C4%87-dwa-konta-g...
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

witam, dzięki, próbowałem własnie zgłosić drugą domenę jako multi konto. Formularz przyjęty teoretycznie, ale nie wiem, czy google to zrealizuje - a widzę, że to wszystko pełza - wszsytko dzieje się bardzo powoli - naewt płatność księgują do 10 dni, podczas gdy przelew idzie niecałą dobę. Czyli nie wiem czy czekać czy nie. Jak założe drugie konto GMC to wszytko mi sie powieli i trzeba będzie wszystko robić podwójnie na piechotę, a tak podstawiam jednego feeda z rónymi domenami i koniec.

Najlepszy Współtwórca
multikonto da Ci dostęp do obu kont merchant center - dla jednej i drugiej domeny. Pliki będziesz musiał tworzyć dwa - każdy plik ma być przygotowany dla odrębnej domeny.
Dominik Myślak