Obecnie 203 forumowiczów jest online
Obecnie 203 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google Merchant Center i reklamy z listą produktów (PLA)-Wasze pytania do specjalisty

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Witajcie Forumowicze,

jeśli macie jakieś pytanie dotyczące Google Merchant Center lub reklam z listą produktów, to napiszcie je proszę pod moim postem. Wiem, że zarówno konta GMC jak i same reklamy PLA rodzą sporo pytań, dlatego też chętnie zasięgniemy porady specjalisty, aby odpowiedzieć na Wasze pytania i rozwiać wątpliwości. 

Na pytania czekamy do czwartku (09.01.2014). 

Pozdrawiam!

KarolinaP

Odpowiedź eksperta 3verified_user
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: KarolinaP
września 2015

Dot.: Google Merchant Center i reklamy z listą produktów (PLA)-Wasze p

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

W Analytics możesz to podejrzeć, wybierając

wymiar podstawowy: strona docelowa

i wmiar dodatkowy: Kampania

mer.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Możesz to równiez sprawdzić w GMC.
W zakładce products - na tym screenie masz to pokazane- http://i.imgur.com/sWnrYOW.png .

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Student ✭

Witam!

Mam pytanie, dopiero zacząłem używać PLA, gdzie również nie ja konfigurowałem feeda, ale mniejsza o to.

Otóż pytanie:

Czy jest możliwość sprawdzenia (czy to na koncie bezpośrednio Merchant Center czy w interfejsie AdWords), który produkt był klikany? I gdzie to sprawdzić? 

Może jest to pytanie nie za bardzo "inteligentne" ale po prostu nie wiem. 

Dzięki wielkie z góry.

Paweł.

Rozwiązanie
września 2015

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

W Analytics możesz to podejrzeć, wybierając

wymiar podstawowy: strona docelowa

i wmiar dodatkowy: Kampania

mer.png

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Możesz to równiez sprawdzić w GMC.
W zakładce products - na tym screenie masz to pokazane- http://i.imgur.com/sWnrYOW.png .

Wschodząca Gwiazda
Krzysio a może wiesz, czemu nie mam w menu "Wymiary podstawowe" opcji "Strona docelowa". Tylko tej ! hm.....

Dziękuje z góry pomoc
Adaśko

Wschodząca Gwiazda
pewnie dlatego, że masz "inne" i z innych mozna sobie wybrac "strona docelowa" Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Zaglądałem tam wcześniej, ale nie widziałem ... ale już znalazłem. Dziękuje Maciek.

Adaśko

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Witam,

"Może jest to pytanie nie za bardzo "inteligentne" ale po prostu nie wiem."-Pawle, nic się nie przejmuj i, jak czegoś nie wiesz, to po prostu pisz. Jesteśmy tu, żeby pomóc i nikt nie ocenia pytań w kategorii inteligentne czy nie Emotikon: Szczęśliwy Mamy tu użytkowników bardzo doświadczonych, jak i takich, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki z AdWords, więc takie pytania jak Twoje i udzielone odpowiedzi na pewno przydadzą się także komuś innemu. Zatem więcej odwagi i pisz, jak będziesz miał więcej pytań.

A wszystkim superszybkim Forumowiczom dziękuję za pomoc! Na co nam inny ekspert, jak tak szybko i kompetentnie odpowiedacie na pytania Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam,
KarolinaP

Student ✭
Tzn. AdWords mam jak najbardziej w pewnym stopniu opanowane, lecz PLA stanowi dla mnie jeszcze nie do końca poznane narzędzie.

Pozdrawiam

Student ✭
Aha i oczywiście dziękuje za odpowiedzi !

Student ✭

Witam ponownie.

Tym razem mam pytanie odnośnie aktualizownia pliku feedowego.

Otóż jakie dokładnie informację mają być aktualizowane w takim pliku? I jeżeli będę chciał ustawić automatyczną aktualizację to na jakiej zasadzie się to dzieje?

Dzięki z góry za pomoc i odpowiedzi. 

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Cześć Paweł musisz w panelu Centrum Sprzedawcy ustawić tak aby plik danych był pobierany z twojego serwera - tu masz instrukcję. Ten plik na twoim serwerze powinnien być automatycznie tworzony przez jakiś skrypt, który uruchamia się przy każdej aktualizacji sklepu, ale wtedy, kiedy aktualizacje dotyczą danych przesyłanych do Centrum Sprzedawcy. Taki skrypt, jeśli nie masz muszą napisać programiści.  Paweł przeczytaj jeszcze  specyfikację danych pliku produktów oraz udostępnianie danych wysokiej jakości. Musisz zastanowić jak często wprowadzane są zmiany w twoim sklepie. Jeśli bardzo rzadko, to jedna aktualizacja na dzień starczy, jeśli są zmiany codziennie to pomyśl o aktualizacji 2-3 razy dziennie. Jeśli masz duży sklep, w którym ceny, opisy, dostępność zmieniają się bardzo często w ciągu dnia to zapodaj linka programistą Content API fo Shopping

Na pewno jak najszybciej aktualizowane powinny być takie dane :

- zmiana ceny produktu;

- zmiana dostępności produktu;

Oczywiście warto aktualizować wszystkie dane, ponieważ aktualne i poprawne dane mają wpływ na wynik jakości twojej reklamy.

Adaśko

Wschodząca Gwiazda
Nie ma zasad jakie informacje powinny być aktualizowane. Ale brałabym pod uwagę to co pisał Adam czyli głównie ceny ( w tym np. czasowe promocje), dostępność produktów w sklepie, możliwości dostawy + zdrowy rozsądek Emotikon: Szczęśliwy

Głównie chodzi o to aby produkty, które chcesz promować były na sklepie i miały aktualne informacje. Jeśli coś zupełnie zniknęło z magazynu to wycofaj produkt z kampanii.

Podstawa to jak najdokładniejsze opisanie produktów w pliku. Od tego w dużej mierze zależy skuteczność kampanii.

Wschodząca Gwiazda

Wszystkie dane, które się zmieniają powinny być aktualizowane, gdyż w przypadku rozbieżności produkty mogą się nie wyświetlać. Przytoczę support (tutaj pełna wersja

Dlatego regularnie sprawdzamy Twoją witrynę, aby upewnić się, że podawane w niej informacje są zgodne z informacjami, które zostały do nas przesłane. Jeśli pojawią się rozbieżności, Twoje produkty mogą przestać być wyświetlane w wynikach Zakupów Google. 

Adaśko

Wschodząca Gwiazda
Pawle, tak troche na marginesie dodam,skoro jesteś nowy w temacie, że warto monitorować na jakie frazy pokazują sie przedmioty-bo to pozostawia wiele do życzenia. A robi sie to tak jak na tym screenie - http://i.imgur.com/MZ43p7L.png .
Jak zapewne wiesz, nie mozesz wybrać fraz na które się reklama będzie pokazywać, ale możesz dodawać wykluczenia i to zalecam Ci robić, jeżeli na liście znajdziesz jakieś niepasujące frazy.