Obecnie 186 forumowiczów jest online
Obecnie 186 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google Merchant Center - błędy arkusza Google Docs

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Hej, mam problem z weryfikacją listy produktów zapisaną w postaci arkusza Google Docs do Google Merchant Center. Pobrałem wzorzec przy dodawaniu produktów i na jego bazie stworzyłem własny (kilka kolumn pominąłem, lecz z tego co wiem nie te wymagane).

Plik do podglądu dla Was (wersja okrojona + bez danych o domenie)

Wczoraj wszystko prawidłowo mi przeszło bez zwracania błędów, a dziś widzę, że odrzucono wszystkie produkty z powodu:

Brak wymaganego atrybutu: tytuł, cena, dostępność, stan.

oraz ostrzeżenia Nieropoznany atrybut: description, price, title, product type, condition, typ produktu, availability, image link, kategoria produktów Google, google product category, link do zdjęcia, opis.

Ktoś miał podobne problemy?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Google Merchant Center - błędy arkusza Google Docs

Wschodząca Gwiazda
zmień może język nagłówków na polski

Student ✭
U mnie pomogło przesłanie ręczne jako csv

Wschodząca Gwiazda
Był już podobny temat na forum:
https://www.pl.adwords-community.com/t5/Merchant-Center-Zakupy-Google/Problem-z-Arkuszem-Kalkulacyjn...

Szkoda, że autorka tamtego drugiego tematu nie odpisała, czy zmiana nagłówków pomogła, ale na pewno to jest to, o czym pisałem i o czym pisze teraz maciekf.

Dawid - daj znać po zmianie nagłówków na polski, czy sprawa się rozwiązała.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Dziękuję Wam za odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy Zmienię najpierw nagłówki na PL, a jak nie zadziała to spróbuję jako CSV najpierw z ENG, a potem z PL.

Dam znać co zadziała.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Ok, wprowadzenie polskich nagłówków pomogło, status produktów to "oczekuje na opinię".

Zatem rozwiązaniem przy stosowaniu polskich nazw produktów w arkuszach Google jest podanie w nagłówkach kolumn polskich nazw takich jak: identyfikator, opis, tytuł, status, link do zdjęcia itp.

Podobnie stany produktów muszą być polskie: nowy, używany; w magazynie, niedostępny.

Dziękuję za pomoc! Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
chyba różnie z tym bywa, bo ja mam nagłówki angielskie i mi wszystko ładnie hula(konto GMC tworzone niedawno)