Obecnie 280 forumowiczów jest online
Obecnie 280 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

GMC - Podwójne kodowanie UTF

Magister ✭

Mam taki problem w GMC w kilku sklepach: Błąd kodowania (podwójne kodowanie UTF-8) w atrybucie: color.

Zazwyczaj dotyczy to koloru "różowego". Ktoś może miał taki problem i wie jak rozwiązać? 

Dot.: GMC - Podwójne kodowanie UTF

Wschodząca Gwiazda
A w jaki sposób tworzony jest feed?
Generowany jest przez oprogramowanie sklepu?
Czy w sklepie nazwa koloru jest prawidłowo wyświetlana przy produktach i jakie kodowanie jest używane na stronie sklepu?
Tomasz Ciepłucha

Magister ✭
Przez wtyczkę w sklepie internetowym. W sklepie nazwa wyświetlana jest prawidłowo. Kodowanie na sklepie to UTF-8

Wschodząca Gwiazda
A jak masz ustawioną opcję "Kodowanie" w ustawieniach pliku danych w GMC? Na "Wykryj automatycznie"?
I czy jeśli podejrzysz feed bezpośrednio w przeglądarce to polskie litery wyświetlają się prawidłowo?
Tomasz Ciepłucha

Magister ✭
Tak, jest włączone automatyczne wykrywanie. W feedzie też wyświetla się prawidłowo. Np koloru "biały" nie wywala, a "różowy" tak..

Wschodząca Gwiazda
Coś musi być nie tak z kodowaniem w samej bazie danych lub przy generowaniu feeda. Jeśli miałbyś dostęp do kodu źródłowego wtyczki to sprawdź, czy nie występuje tam funkcja utf8_encode() (w kodzie php).
Może są konwertowane dane, które już są z bazy pobierane w UTF-8 i stąd ten problem. Może to dotyczy konkretnych liter jak. np "ż", albo w ogóle duetu "óż".
Trudno jednoznacznie określić.
Tak czy owak, jeśli w kodzie wtyczki występuje utf8_encode możesz spróbować zrezygnować z użycia tej funkcji i sprawdzić w przeglądarce, czy dane będą poprawne i jeśli tak spróbować przesłać feed jeszcze raz do GMC.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Wpisz w panelu sklepu ponownie nazwę koloru. Miałem podobny problem w tytułach i pomogło

GMC - Podwójne kodowanie UTF

Nowicjusz ✭

Hej mam ten sam problem - z dokładnie tym samym kolorem - różowy, plik xml wypełniałem ręcznie przez arkusze google na stronie mam utf-8 korzystam z Presta Shop