Obecnie 335 forumowiczów jest online
Obecnie 335 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

GMC - Optymalizacja Kampanii - Redukcja Podwójnych Klików

Nowicjusz ✭
Witam Serdecznie,

Zastanawiam się czy można zoptymalizować kampanie merchant center, aby była bardziej efektywna. Jak można zmienić żeby np. po wpisaniu "sos sojowy" nie pokazywało 6 produktów z mojego sklepu, a np. 1-2 jak w przypadku innych sklepów. Myślę, że będzie to bardziej efektywne, ponieważ jeśli ktoś zobaczy 6 produktów i kliknie w każdy zapłacimy za jednego unikalnego użytkownika x 6 bo często użytkownicy klikają w każdy produkt chcąc przeczytać o każdym z nich.

Wolałbym, aby klient kliknął raz lub dwa i wybrał mój sklep ze względu na niską cenę, rabat, szybką wysyłkę, duży asortyment w branży, różne sposoby płatności itd. Wchodząc w jeden sos sojowy w sklepie z listy może wybrać ten który go najbardziej interesuje.

Proszę o pomoc jeśli można coś takiego zmienić, inne rady również mile widziane Emotikon: Szczęśliwy

reklama google.jpg

Pozdrawiam,

Arkadiusz Horoszczak

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: GMC - Optymalizacja Kampanii - Redukcja Podwójnych Klików

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć ArkadiuszEmotikon: Szczęśliwy Czy nie byłoby rozwiązaniem przesunięcie tych słabszych sosów do kampanii z niższym priorytetem i niskimi stawkami? Ewentualnie po prostu usunięcie z feedu "najsłabszych" sosów i pozostawienie tylko dwóch najlepszych?

Osobiście nie sądzę jednak, żeby zjawisko klikania w każdy z 6 produktów miało masowy charakter - ja byłbym zadowolony jeśli moje produkty dominowałyby w wynikach wyszukiwania.

________
Booguś

Dot.: GMC - Optymalizacja Kampanii - Redukcja Podwójnych Klików

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Arkadiusz a sprawdzałeś ile masz tzw. wielokrotnych klików przy jednym wyświetleniu? Możesz to sprawdzić na karcie "Wymiary". Wybierasz widok "wyszukiwane hasła". Sortujesz po CTR ( u góry te największe). Wszystkie CTR większe od 100 % to są wielokrotne kliki. Jeśli masz tego bardzo dużo to możesz ograniczyć ilość produktów wyświetlanych jednocześnie. Można to zrobić przez obniżenie max. CPC części produktom z danej grupy np. sosu sojowego. Osobiście bym tego nie robił, bo wyświetlanie większej ilości produktów zwiększa szansę na kliknięcie, a zatem i na konwersję (zakup). Adaśko