Obecnie 250 forumowiczów jest online
Obecnie 250 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Feed produktowy - od ilu produktów?

Student ✭ ✭

Witam, od ponad tygodnia czekamy na rozpoczęcie wyświetlania reklam AdWords w kampanii PLA.

PLA jest skonfigurowana poprawnie (konto również), feed przeszedł - sprawdzały jeszcze dwie osoby z Pomocy Google. Kazali czekać, bo na pewno już jutro kampania ruszy... Nie ruszyła. W końcu jeden z nich stwierdził, że może to dlatego, iż mamy tylko jeden produkt w feedzie, ale nie wiadomo, czy tak jest. Mówiono nam, że można zrobić na 1 produkt, dopytywaliśmy wcześniej...

Jak myślicie? 

Odpowiedź eksperta 4verified_user

Dot.: Feed produktowy - od ilu produktów?

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Problem może raczej wynikać ze złego opisania produktu (tytuł, parametry standardowe/niestandardowe), zbyt małych stawek lub problemu na poziomie ustawień.

Zobacz też czy w Centrum Sprzedawcy masz odznaczone:

feed.png

Student ✭ ✭

Wszystko jest ustawione prawidłowo i tak, jak robiliśmy wcześniej - i zawsze działało.

Wschodząca Gwiazda
Poprę Krzyśka - prawdopodobnie stawka max. CPC jest za mała, jeśli nic nie grzebaliście przy feedzie i ustawieniach kampanii. @Jacy_Q pamiętaj, że Adwords to ciągła licytacja (podbijanie stawek), a konkurencja nie śpi tylko czuwa :-).

Student ✭ ✭

Stawka jest ustawiona od początku na poziomie 6 zł, stawki w PLA i tak są groszowe...

Student ✭ ✭

To dlaczego dwie osoby z Pomocy Google mówią po sprawdzeniu wszystkiego, że jest ok, a potem nagle jedna: "a może za mało produktów?". Da się to jakoś sprawdzić/wyjaśnić??

Najlepszy Współtwórca

Dla kilku feed'ów, które robiłem ręcznie zaczynałem od 1 produktu. Jak ruszyło dokładałem resztę porcjami, szlifując opisy i nie było z tym żadnych problemów. Działało od jednego produktu. Problemem mogą być opisy na podstawie których Google nie typuje właściwie słów kluczowych.

Czy jesteś w stanie zweryfikować istnienie produktu spełniajacego kryteria automatycznego miejsca docelowego jak pokazał Krzysztof na zrzucie?

Student ✭ ✭

Według dwóch panów z Pomocy wszystko jest dobrze ustawione. Kampania dalej nie ruszyła, nawet po podwojeniu stawek. 

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Możesz jeszcze sprawdzić czy w miejscach docelowych masz wybrane wszystkie produkty. Ale to trochę takie wróżenie z fusów, mało danych podajesz. Nie wiemy jaka to branża, nie puściłeś zrzutu feeda itd.

wszystkie.png

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭

fd4.jpg.PNG

fd3.PNG

Widać? Od 14 lutego feed jest aktywny, nie wykryto żadnych błędów. Jes odznaczona opcja reklam non-family-safe.

Branża - sklep z kawą.

fd5.JPG

Student ✭ ✭

OK, kolejny ekspert z Pomocy odpisał, że ma być minimum 10 produktów... i co z tego, że dwa tygodnie temu o to pytaliśmy i dowiedzieliśmy się, że można 1.

Profesjonalista ✭
Mam w tej chwili na jednym z kont feed z mniej niż 10 produktami i wszystko działa - są wyświetlenia, są kliknięcia więc raczej nie szukałbym problemu z ilością.

Student ✭ ✭

No to co jest nie tak, skoro feed przeszedł, wszystko jest prawidłowo skonfigurowane??

Kolejna osoba z pomocy Google twierdzi, ze za mało produktów jest...

Student ✭ ✭

Czy ktoś z Was oglądał wrzucone na 1 stronę screeny?

Profesjonalista ✭

u mnie niestety grafiki się nie wczytują... widzę że serwer sypie 403 Emotikon: Smutny