Obecnie 240 forumowiczów jest online
Obecnie 240 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Feed pole Description a ten sam opis w sklepie (SEO)

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam, mam pytanie - czy pole Description może zawierać po prostu zwykły opis produktu ze sklepu, czy to może skutkować problemami z SEO później - np. Google sobie to scrawluje, gdzieś tam pokaże i będzie duplikat.

Pytanie zatem czy dla pola Description w feedzie przygotowywać osobny text, czy mogę śmiało korzystać z domyślnego opisu produktu?

dzięki za podpowiedzi, ale chciałbym uniknąć wtopy

pozdr

Kids Mob

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kids Mob C
września 2015

Dot.: Feed pole Description a ten sam opis w sklepie (SEO)

Magister ✭ ✭ ✭
Większość sklepów przesyła po prostu opis ze sklepu, ale warto przygotować inny opis zawierający więcej słów, na które chciałbyś, aby Twoje produkty się wyświetlały.

Pojawienie się duplikatów (istotnych z punktu widzenia pozycjonowania w Google) byłoby moim zdaniem nielogiczne - Google równocześnie miałoby tworzyć duplikaty i później za nie karać. Ale to tylko moje zdanie - nie wszystko jest logiczne.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Student ✭ ✭ ✭
Nie ma tutaj konfliktu z SEO, opisy mogą być te same co w sklepie. Przed chwilą odpisałem na Twój inny post nawiązując do opisu właśnie - nie widziałem tego wątku. Warto też w opisie mieć słowa kluczowe które powinny wyświetlać reklamę, szczególnie jeżeli nie ma ich w nazwach produktów.
Paweł Rabinek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭
Większość sklepów przesyła po prostu opis ze sklepu, ale warto przygotować inny opis zawierający więcej słów, na które chciałbyś, aby Twoje produkty się wyświetlały.

Pojawienie się duplikatów (istotnych z punktu widzenia pozycjonowania w Google) byłoby moim zdaniem nielogiczne - Google równocześnie miałoby tworzyć duplikaty i później za nie karać. Ale to tylko moje zdanie - nie wszystko jest logiczne.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński
Rozwiązanie
września 2015

Student ✭ ✭ ✭
Nie ma tutaj konfliktu z SEO, opisy mogą być te same co w sklepie. Przed chwilą odpisałem na Twój inny post nawiązując do opisu właśnie - nie widziałem tego wątku. Warto też w opisie mieć słowa kluczowe które powinny wyświetlać reklamę, szczególnie jeżeli nie ma ich w nazwach produktów.
Paweł Rabinek