Obecnie 197 forumowiczów jest online
Obecnie 197 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dzielenie produktów w kampanii produktowej (GMC) w adwords

Student ✭ ✭ ✭

Witam

Rozpocząłem nowa kampanię produktową przy użyciu GMC (pierwszy raz) i pojawił mi się problem przy dzieleniu produktów. W grupie reklam chciałem podzielic listę produktów ze wzgledu na typ produktu jednak wyświetla mi się jedynie kategoria nadrzędna np. jesli produkt jest w kategorii sklep>buty>buty damskie to wyswietla sie jedynie jako sklep. Chciałbym utworzyc grupy reklam dla róznych typów produktów ale nie moge tego podzielić a nie wiem czy est to probem na poziomie merchant center,adwords czy feedu. Sklep stoi na magento i do tworzenia feedu używam simple google shopping.

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miyamoto M
grudnia 2015

Dot.: Dzielenie produktów w kampanii produktowej (GMC) w adwords

Najlepszy Współtwórca
Typ produktu to atrybut przypisywany przez Ciebie na podstawie własnej kategoryzacji (np. akcesoria basenowe). Nie musisz w typie produktu podawać pełnej ścieżki jak ma się to w przypadku kategorii.
Warto do kategoryzacji produktów w feedzie rozważyć dodanie niestandardowych etykiet: https://support.google.com/adwords/answer/6275295

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Żeby móc podzielić to w adwords, musisz miec w feedzie produkty do odpowiednich kategorii przeydzielone

Student ✭ ✭ ✭
Czyli jeśli wyświetla mi się w feedzie typ produktu: sklep>akcesoria>akcesoria basenowe to zamiast tego powinno być typ: akcesoria basenowe?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miyamoto M
grudnia 2015

Najlepszy Współtwórca
Typ produktu to atrybut przypisywany przez Ciebie na podstawie własnej kategoryzacji (np. akcesoria basenowe). Nie musisz w typie produktu podawać pełnej ścieżki jak ma się to w przypadku kategorii.
Warto do kategoryzacji produktów w feedzie rozważyć dodanie niestandardowych etykiet: https://support.google.com/adwords/answer/6275295

Student ✭ ✭ ✭
Tutaj wtyczka z magento sama generuje taką ściężkę w kategorii produktu (kilkupoziomową). Poźniej w adwords jeśli chce podzielić ze względu na typ (ta opcja w adwords odnosi się chyba do kategorii) to wyświetl ami, że jest tylko jeden typ produktów a mianowicie ,,sklep".
Co do etykiet to czy mogę je dodać jeśli wtyczka generuje plik sama? Nie zaburzy to w jakiś sposób feedu?

Najlepszy Współtwórca
Przyznam otwarcie, ze nie wiem bo wtyczki nie znam. Warto sprobowac. Przy kolejnej aktualizacji pliku przez wtyczke wyjdzie czy metoda dziala i aktualizowane sa wybrane pola w pliku czy tez caly pik jest generowany od nowa.
W moim przypadku wiekszosc plikow robie, edytuje recznie. Proces wyglada tak, ze najpierw wykonuje zrzut z bazy MySQL i dalej poddaje obrobce dopisuac etykiety itp.

Wschodząca Gwiazda
Miyamoto M z doświadczenia kampanię podzielone ze względu na markę, dają lepsze efekty. Ale to tak na marginesie :-). Pozdrawiam Adaśko