Obecnie 277 forumowiczów jest online
Obecnie 277 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dynamiczny Tag adwords, tag remarketingowy z analitycsa

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam

wracam częściowo do wątku - Adwords nie wykrył tagu remarketingowego z Analitycsa

https://www.pl.adwords-community.com/t5/forums/recentpostspage/post-type/message/user-id/88735

załatwione....potem jednak nagle znowu pojawił się ten sam komunikat. Dzisiaj jest znowu ok. Tylko pojawił się kolejny błąd: Wartości parametru niestandardowego "ecomm prodid i kanału Merchant center nie pasują do siebie.

ja na razie jeszcze żadnego product feed xml nie wrzucałem do Merchant, więc to stąd problem?

sprawa druga: mam tak adwords remarketingowy z dynamicznymi parametrami:

//	ecomm_prodid: 'REPLACE_WITH_VALUE',
//	ecomm_pagetype: 'REPLACE_WITH_VALUE',
//	ecomm_totalvalue: 'REPLACE_WITH_VALUE',

w tym momencie jest on wyłączony bo właśnie: nie wiem jakie wartości, zmienne tam wstawić...

czy mogę do tego użyć np. w kodzie strony mam zmienną:

id_product, wiersz 542 w kodzie strony

i tej zmiennej mam użyć poprzez php by dynamicznie wpisywała w ecomm_prodid odpowiedni ID produktu?

podobnie z ecomm_totalvalue, mam użyć zmiennej ProductPrice (w kodzie strony wiersz nr 574 też przez php-a?

ecomm_pagetype to raczej dla twórców strony będzie chyba prosta rzecz, choć jej akurat w kodzie strony znaleźć nie mogę...

dziękuję z góry za wyjaśnienie.

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Torebki D
września 2015

Dot.: Dynamiczny Tag adwords, tag remarketingowy z analitycsa

Wschodząca Gwiazda
ecomm_prodid - tu muszisz podać id produktu dokładnie taki sam jak w GMC
Rozumiem, że na razie feeda w GMC nie podczepiłeś więc jak będziesz podczepiać to musisz zadbać by to się pokrywało.

Jeżeli dana strona to strona koszyka lub potwierdzenia zamówienia to do ecomm_prodid wstawiasz tablicę z id wszystkich produktów w koszyku, np:
'ecomm_prodid': ['11', '12343','3233']

Odpowiadając na pytanie - możesz dać wartość zmiennej id_product, tylko że musi ona zostać w kodzie określona wcześniej, zanim ją przypiszesz do ecomm_prodid.
I dotyczy to tylko poszczególnych stron z produktami, a już nie da się tak w przypadku strony koszyka.

ecomm_pagetype - tu powinieneś (ale nie musisz) wstawić jedną z następujących wartości w zależności od typu strony: home, searchresults, category, product, cart, purchase, other

ecomm_totalvalue - tutaj wrzucasz łączną wartość zamówienia, produktów w koszyku lub cenę danego produktu. Możesz wziąć wartość zmiennej productPrice, tylko musisz pamiętać o tym samym, co napisałem wyżej (kolejność).

Poza tym ecomm_totalvalue jest też wartością opcjonalną (ale zalecaną).
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Torebki D
września 2015

Wschodząca Gwiazda
ecomm_prodid - tu muszisz podać id produktu dokładnie taki sam jak w GMC
Rozumiem, że na razie feeda w GMC nie podczepiłeś więc jak będziesz podczepiać to musisz zadbać by to się pokrywało.

Jeżeli dana strona to strona koszyka lub potwierdzenia zamówienia to do ecomm_prodid wstawiasz tablicę z id wszystkich produktów w koszyku, np:
'ecomm_prodid': ['11', '12343','3233']

Odpowiadając na pytanie - możesz dać wartość zmiennej id_product, tylko że musi ona zostać w kodzie określona wcześniej, zanim ją przypiszesz do ecomm_prodid.
I dotyczy to tylko poszczególnych stron z produktami, a już nie da się tak w przypadku strony koszyka.

ecomm_pagetype - tu powinieneś (ale nie musisz) wstawić jedną z następujących wartości w zależności od typu strony: home, searchresults, category, product, cart, purchase, other

ecomm_totalvalue - tutaj wrzucasz łączną wartość zamówienia, produktów w koszyku lub cenę danego produktu. Możesz wziąć wartość zmiennej productPrice, tylko musisz pamiętać o tym samym, co napisałem wyżej (kolejność).

Poza tym ecomm_totalvalue jest też wartością opcjonalną (ale zalecaną).
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Reasumując Tomasz: id produktu (zmienna) musi być taka sama w kodzie remarketingowym adwords jak i w GMC. tak samo zapewne może być w przypadku ecomm_totalvalue i lub o ile w GMC będę używał: ecomm_pagetype.
Więc ecomm_prodid=id produktu (ta zmienna w kodzie strony musi być wywołana powyżej zmiennej ecomm_prodid czyli wcześniej niż kod remark. adwords. (na wszystkich stronach sklepu). Na stronie koszyka i dalej idąc aż do finalizacji zamówienia daję id produktu w ecomm_prodid (cała tablica) wszystkich umieszczonych produktów w koszyku. ID prod w kodzie strony muszą być również wywołane wcześniej niż ecomm_prodid.
to tak dla programistów.
prosiłbym o potwierdzenie, że dobrze rozumiem i będzie to zrozumiałe dla programisty.
dziękuję z góry.

Wschodząca Gwiazda
Mniej więcej się zgadza - programiści to zrozumieją? Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Podczepię się pod wątek..

Jeśli shopping feed (GMC) konfiguruję przez wtyczkę to czy wcześniej i tak muszę ręcznie otagować stronę zmiennymi niestandardowy?

Student ✭ ✭ ✭
Powyższe pytanie dotyczy bardziej remarketingu dynamicznego, a Ty pytasz o Google Merchant Center, prawda?

Jeżeli w Twoim oprogramowaniu jest wbudowana wtyczka to wystarczy, że za jej pomocą wygenerujesz plik i podepniesz go pod konto Google Merchant Center. Otagowanie strony zmiennymi konieczne jest w przypadku remarketingu dynamicznego.

Pozdrawiam

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Racja! Tyle konfiguracji, że zaczynam już mieszać..
Czy możesz potwierdzić mi, że wszytko dobrze rozumiem?

Do Merchant Center potrzebne jest konto AdWords, żeby zarządzać kampaniami? Dodatkowo, żeby ręcznie nie przesyłać pliku trzeba skonfigurować feed?

Do remerketingu dynamicznego dla sieci handlowych trzeba utworzyć GMC i tam skonfigurować shopping feed, wcześniej tagując stronę zmiennymi niestandardowymi?

Jeśli dodajemy wtyczkę do GMC to jaką formę zaciągania danych należy wybrać?

Student ✭ ✭ ✭
Remarketing dynamiczny dla sieci handlowych:

Zakładam, że masz już konto AdWords i Merchant Center oraz, że uzupełniłeś wszystkie dane sklepu na koncie GMC. Wywnioskowałem z Twojej wcześniej odpowiedzi, że Twoje oprogramowanie sklepowe pozwala Ci wygenerować plik Data Feeds z listą produktów.
1. Wygeneruj plik .xml z lista produktów.
2. Dodaj plik z produktami na koncie Merchant Center
Opcjonalnie - utwórz hormonogram aktualizacji pliku.
3. Połącz konto GMC z AdWords
4. Na koncie Adwords uruchom kampanie typ: sieć reklamowa
5. Wybierz Remarketing
6. W sekcji „Remarketing dynamiczny” zaznacz opcję „Użyj mojego konta Google Merchant Center”
7. Zaimplementuj tag remarketingowy z parametrami niestandardowymi według wskazówek.
8. Upewnij się, że wybrałeś właściwe konto GMC.
9. Skorzystaj z Google Tag Assistant do weryfikacji kodu remarketingowego.

Czasem remarketing dynamiczny uruchamia się po kilku dniach Emotikon: Mrugający

Pozdrawiam

Student ✭
Witaj, Tomku,
nawiązując do powyższych odpowiedzi, mam do Ciebie kilka pytań:
1. Jak ma wyglądać kod remarketingu dynamicznego na stronie głównej?

2. Też interesuje mnie coś takiego: jeżeli mamy url np. https://mojadomena.pl/category/nazwa_kategorii , i na tej podstronie umieszczone są wszystkie produkty z danej kategorii, to jak wtedy ma wyglądać kod
ecomm_prodid
ecomm_pagetype
ecomm_totalvalue
(budowa url każdego produktu wygląda następująco https://mojadomena.pl/nazwa_produktu)

Pozdrawiam
Natalia

Wschodząca Gwiazda
Ad.1.
Ponieważ jedynym wymaganym atrybutem jest ecomm_prodid w związku z tym to co musisz podać to id produktów, które ktoś widział.
W przypadku strony głównej będzie to z pewnością lista identyfikatorów, którą podajesz w postaci tablicy, tak jak w przykładzie we wcześniejszym poście.
Dodatkowo oczywiście możesz określić typ wyświetlonej strony jako "home".
Ad.2.
W przypadku strony kategorii możesz zrobić dokładnie tak samo, czyli podajesz ecomm_prodid jako tablicę i ecomm_pagetype jako category.

W obu przypadkach możesz pominąć ecomm_totalvalue.

Jednak w praktyce wiele firm w nie umieszcza tagu dynamicznego remarketingu na stronie głównej i stronach kategorii. Zdarza się też, że na tego typu stronach jedyną wypełnioną wartością jest ecomm_pagetype.
Tomasz Ciepłucha