AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 41 forumowiczów jest online
Obecnie 41 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Data Quality: Promotional Text or Watermarks

Student ✭

Mam problem z miniaturami produktów.

W lutym wycięło mi 4/5 mojej oferty ze względu na znaki wodne na miniaturach. Pełna zgoda: takowe były. Od jakiegoś czasu sukcesywnie zaś poprawiam miniatury i wysyłam je do Merchant'a.

Niestety, pomimo tego że Google dostaje prawidłowe zdjęcia przy 15% produktów oznaczona jest jako "błędna" z adnotacją: "Produkty zapobiegawczo odrzucone z powodu naruszenia zasad związanego z jakością danych (jakość danych: tekst promocyjny lub znaki wodne)". Na zdjęciu oczywiście żadnego znaku nie ma prawa być i nie ma. 

Co z tym można zrobić? Jak zmusić Google do ponownej weryfikacji tych produktów?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Przemysław Z
maj

Student ✭

Ustaliłem tyle, że ktoś kontem ma się zająć ręcznie. A czy się zajmie i ile czasu to potrwa to czas pokaże.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszechwiedzący ✭

Cześć Przemysław,

Spotkał mnie problem znaków wodnych swojego czasu.

W takiej sprawie konieczny będzie kontakt z supportem i prośba o ręczne sprawdzenie: 800 702 380

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Najlepszy Współtwórca

Tak jak napisał Krzysztof. Dzwoń do supportu i może Ci coś doradzą, ale sądzę, że poradą będzie:

a) tak, prześlemy do ręcznego sprawdzenia - mało prawdopodobne, że zadziała

b) zasugerują zmianę ID przy tych produktów, żeby Merchant ocenił je jako nowe produkty

Dominik Myślak

Student ✭

Nie mam możliwości zmiany ID dla tych produktów. Generuje mi je oprogramowanie sklepu internetowego. Co zatem w tej sytuacji? Nowe konto Merchant?

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

U mnie w przypadku znaków wodnych miałem akurat pozytywne doświadczenia Emotikon: Szczęśliwy

Wyjaśniłem, że to musi być błąd. Konsultant sprawdził kilka przykładów podczas rozmowy i potwierdził, że też nie widzi żadnego problemu.

Przesłano do ręcznego sprawdzenia i po 2 dniach ruszyło.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Najlepszy Współtwórca

Na pewno nie nowe konto. Zadzwoń do supportu i daj nam znać co ustaliłeś.

Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Przemysław Z
maj

Student ✭

Ustaliłem tyle, że ktoś kontem ma się zająć ręcznie. A czy się zajmie i ile czasu to potrwa to czas pokaże.

Student ✭

Dzień po telefonie miniatury zostały przejrzane ręcznie i prawidłowe zostały zaakceptowane.

Wszechwiedzący ✭

Cześć Przemysław,

Cieszę się, że sprawa się rozwiązała.

Na przyszłość staraj się oznaczać "Zaakceptuj jako rozwiązanie" post, który pomógł najbardziej.

Dzięki temu, następnym razem inni jeszcze chętniej ci pomogą.