Obecnie 182 forumowiczów jest online
Obecnie 182 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy w kampanii można korzystać z tylko jednego feedu?

Student ✭ ✭ ✭

Witam

Chciałbym w nowej kampanii wykorzystać feed z ograniczoną ilością produktów ze sklepu zamiast używać feedu ogólnego z filtrami (układ kategorii wymaga późniejszego ręcznego wykluczania). Czy jest jakiś sposób aby ściągnąć informacje o produktach tylko z jednego feedu znajdującego się na koncie merchant center? Na poziomie kampanii filtr ogranicza się do marki, kategorii itd. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miyamoto M
luty

Najlepszy Współtwórca

Tak, możesz mieć drugiego feeda i na jego bazie utworzyć kampanie i grupy reklam, bo sobie odpowiednio utworzysz swoją kategorię jak i etykiety niestandardowe.

Możesz stworzyć nowego feeda w arkuszu dokumentów Google i dodać tam tylko np. 5 produktów i przetestować ustawienia nowego feeda. Jak wszystko będzie działać jak chcesz, to dodasz kolejne produkty.

Pamiętaj by wykluczyć pozostałe produkty by kampania nie wyświetlała Ci produktów z feeda generowanego automatycznie.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca

Podstawowe pytanie, to co dokładnie chcesz zrobić i osiągnąć. Utworzyć kampanie Zakupy Google, czy np. ograniczyć w jakiś sposób remarketing na jakieś konkretne produkty?

Filtry w ustawieniach kampanii są bardziej do precyzowania jakie produkty mają być wyświetlane np. w kampanii remarketingowej.

Natomiast w kampanii produktowej możesz również utworzyć grupy reklam i na bazie tego co zostało uzupełnione w feedzie dodać tylko wybrane produkty do reklamowania w danej kampanii. Pozostałe produkty możesz wykluczyć.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Mam sytuację gdzie mam główny feed ze wszystkimi produktami w sklepie (kilka tysięcy) i generowany jest automatycznie przez wtyczkę (brak możliwości dodania etykiet niestandardowych) a potrzebuję wyodrębnić kilkadziesiąt produktów z różnych kategorii i wrzucić je do osobnej kampanii. W tej sytuacji filtr kampanii mi nic nie da bo produkty sa z każdej kategorii a dzielenie tego później ręcznie i wykluczanie wszystkiego będzie strasznie czasochłonne.
Zastanawiałem się czy nie mógłbym dodać feedu tylko z tymi kilkudziesięcioma produktami (np za pomocą arkusza) i stworzyć kampanię, która będzie bazować tylko na tym feedzie. Dodatkowo jest kilka produktów, które mają błędy wpływające na jakość feedu całościowego (nie mam możliwości ich wykluczenia) i korzystając z ograniczonego feedu chciałbym w ten sposób poprawić jego jakość.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miyamoto M
luty

Najlepszy Współtwórca

Tak, możesz mieć drugiego feeda i na jego bazie utworzyć kampanie i grupy reklam, bo sobie odpowiednio utworzysz swoją kategorię jak i etykiety niestandardowe.

Możesz stworzyć nowego feeda w arkuszu dokumentów Google i dodać tam tylko np. 5 produktów i przetestować ustawienia nowego feeda. Jak wszystko będzie działać jak chcesz, to dodasz kolejne produkty.

Pamiętaj by wykluczyć pozostałe produkty by kampania nie wyświetlała Ci produktów z feeda generowanego automatycznie.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Ok, dzięki za rozjaśnienie.