Obecnie 266 forumowiczów jest online
Obecnie 266 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Cena wyprzedaży w Google Shopping

Student ✭ ✭

Witam wszystkich,

W specyfikacji GMC znalazłem atrybut "cena wyprzedaży[sale_price]". 

Czy wpływa on jakoś na wyświetlanie reklam PLA? Czy różnica pomiędzy ceną standardową a tą z tego parametru jest gdzieś wyświetlana co prawdopodobnie może wpłynąć na klikalność takich reklam?

Refleksja ta naszła mnie gdy zauważyłem przy reklamach "x% taniej" ale z tego co widzę jest to wyświetlane automatycznie, wtedy gdy cena aktualna jest niższa (niestety nie wiem o ile) od średniej za ostatnie 90 dni.

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krzysztof W
lutego 2016

Dot.: Cena wyprzedaży w Google Shopping

Student ✭ ✭
@Krzysztof

na wyświetlanie może wpłynąć, w przypadku gdy wpłynie na liczbę kliknięć (jeżeli jest duża konkurencja, a ceną będziesz wygrywać to automatycznie Twoja reklama wyświetli się częściej bo też będzie częściej klikalna, więc może być promowa przez AdWords).

Drugiego Twojego zdania nie rozumiem.

SH

Student ✭ ✭
@Seba,

Faktycznie, może trochę niejasno się wyraziłem. Wyobraźmy sobie sytuację, że mamy 1 produkt (aby nie komplikować) w GMC z ceną X. Pewnego dnia, przeceniamy produkt i kosztuje on 50%X, wykorzystujemy do tego atrybut "cena wyprzedaży" i tam zamieszczamy cenę 50%X. Czy informacja, że obniżyliśmy cenę o te 50% jest gdzieś wyświetlana? Jeśli tak, to zgodzisz się ze mną, że może ona pozytywnie wpłynąć na klikalność takiej reklamy Emotikon: Mrugający

Co do drugiego zdania to natknąłem się na reklamy PLA w których przy nazwie produkty wyświetlane jest "x% taniej". Jednak, gdy najedzie się na nazwę produktu wyświetla się klaluzula "Cena spadła o x% poniżej średniej z 90 dni." więc świadczy o tym, że dzieje się to w sposób automatyczny. Pytanie, czy da się to jakoś ręcznie wywołać poza obniżeniem ceny poniżej średniej z kilku miesięcy i nadzieją że to się wyświetli Emotikon: Mrugający

Najlepszy Współtwórca
Krzysiek, to o czym piszesz to automatyczne rozszerzenia reklam produktowych (PLA):
http://adwords-pl.blogspot.com/2015/08/przedstawiamy-automatyczne-rozszerzenia.html

Student ✭ ✭
Ok, jasne Emotikon: Szczęśliwy
A co do pierwszego to z tego co wyczytałem w pomocy GMC atrybut "cena wyprzedaży" służy jedynie do tego aby w określonych ramach czasowych wyświetlać obniżoną cenę w miejscu ceny standardowej. Jak również do tego by jej nie tykać w pliku danych i by owa, standardowa cena automatycznie zaczęła wyświetlać się po końcu okresu obowiązywania promocyjnej ceny (strasznie długie i pogmatwane zdanie, wybaczcie).
Jak ktoś potwierdzi, zamykam temat Emotikon: Szczęśliwy
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krzysztof W
lutego 2016

Najlepszy Współtwórca